Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.06.15, 02:00   #18
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Muhalif Partiler Cumhurbaşkanı ve AKP'den Hesap Sorar mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Önce iltifatınıza teşekkür ederim
Benim sizin kadar güzel türkcem olsa bende size uzunca bir cevap yazardım.
Ben meramımı yine anlatamamışım.
Ben MHP BDP karşıtlığıyla oy aldı derken ona oy veren herkes BDP'ye karşı olduğu için verdi demek istedim. BDP'le koalisyon kurduğunda kimden oy alacak?
Ona giden oylar Akp'ye gitmeyecek mi?
Sizin yaptığınız analizi kaç seçmen yapabilecek?
Helede hesap sorma ihtimali bana göre sıfır.
Ben Üçlü koalisyonun ikisinide(chp/Mhp) bitireceği düşüncesindeyim.
Hala fikrim değişmedi
Sevgili @Asena
Ben de (öncelikle) Türkçe'm konusundaki iltifatınız içinteşekkür ederim.
Türkiye'nin mevcut sorunlarını (Bölünme, AKP iktidarının zararları giderme, AKP'den hesap sorma, gelir dağılımını düzeltme, laiklikten uzaklaşma, dış politika gibi) çözebilecek tek koalisyon seçeneğinin CHP+MHP+HDP koalisyonu olduğunu söylüyorum. Yine önceki yorumlarımda da, yazdığım gibi (ne yazık ki) MHP'nin böyle bir koalisyona yaklaşmayacağını biliyorum.
O nedenle (CHP+MHP+HDP koalisyonu olmadıkça)
ne AKP'den hesap sorulabilir,
ne de Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulunabilir.
Bu nedenle ikinci seçeneğin (Madem ki Türk halkının %60-65'i sağ görüştü ve sağ iktidar istiyor) AKP+ MHP koalisyonu olması gerektiğini söylemiştim. Böyle bir koalisyonun sorunları çözeceğinden değil, çözemiyecekleri belli olsun diye kurulması taraftarıyım.
CHP'nin kendi seçmenlerine yaptığı ankette de;
%25.5 AKP-MHP,
% 19.1 CHP-MHP,
% 17.4 CHP-MHP-HDP

%7.4 AKP-HDP koalisyonu çıkmıştır.
Görülüyor ki CHP seçmeni de AKP+MHP koalisyonu istemektedir.

Sizin kurulmasını istediğiniz AKP+HDP koalisyonu ise çok düşük yüzdede kalmıştır.
Bunun sebebi, böyle bir koalisyonun Türkiye'yi rejim değişikliğine ve iç savaşa götüreceğine inanıldığı içindir.

Kısacası Kurulması gereken koalisyon: CHP+MHP+HDP olmalıdır (ama kurulması çok güç ve ütopyadır)
O zaman AKP+HDP koalisyonu olmalıdır.