Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.06.15, 01:29   #20
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1169
Mesajlar: 12,167
Ettiği Teşekkür: 50962
Aldığı Teşekkür: 44385
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Muhalif Partiler Cumhurbaşkanı ve AKP'den Hesap Sorar mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili @Asena


Ben de (öncelikle) Türkçe'm konusundaki iltifatınız içinteşekkür ederim.


Türkiye'nin mevcut sorunlarını (Bölünme, AKP iktidarının zararları giderme, AKP'den hesap sorma, gelir dağılımını düzeltme, laiklikten uzaklaşma, dış politika gibi) çözebilecek tek koalisyon seçeneğinin CHP+MHP+HDP koalisyonu olduğunu söylüyorum. Yine önceki yorumlarımda da, yazdığım gibi (ne yazık ki) MHP'nin böyle bir koalisyona yaklaşmayacağını biliyorum.


O nedenle (CHP+MHP+HDP koalisyonu olmadıkça) ne AKP'den hesap sorulabilir,


ne de Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulunabilir.


Bu nedenle ikinci seçeneğin (Madem ki Türk halkının %60-65'i sağ görüştü ve sağ iktidar istiyor) AKP+ MHP koalisyonu olması gerektiğini söylemiştim. Böyle bir koalisyonun sorunları çözeceğinden değil, çözemiyecekleri belli olsun diye kurulması taraftarıyım.


CHP'nin kendi seçmenlerine yaptığı ankette de;


%25.5 AKP-MHP,


% 19.1 CHP-MHP,


% 17.4 CHP-MHP-HDP


%7.4 AKP-HDP koalisyonu çıkmıştır.


Görülüyor ki CHP seçmeni de AKP+MHP koalisyonu istemektedir.Sizin kurulmasını istediğiniz AKP+HDP koalisyonu ise çok düşük yüzdede kalmıştır.


Bunun sebebi, böyle bir koalisyonun Türkiye'yi rejim değişikliğine ve iç savaşa götüreceğine inanıldığı içindir.Kısacası Kurulması gereken koalisyon: CHP+MHP+HDP olmalıdır (ama kurulması çok güç ve ütopyadır)


O zaman AKP+HDP koalisyonu olmalıdır.

Baraj altı kalan oyları, ''geçersiz'' sayılan oyları, verilmeyen oyları falan geçtik... Hatta Doğu illerinde 2 oyun Batı' da 1 oy yerine sayılmasını da geçtik...

''% 60 AKP' ye karşı tavır aldı'' deniyor...

Ama dikkat edersek AKP' nin kaybettiği oyların HDP' ye kaydığı açık.

Ve en açık olanı da, daha önce AKP' ye oy veren kürt kökenli seçmenin % 7-8 oranında bu son seçimlerde oylarını AKP yerine HDP' ye vermiş olmalarıdır.

Yani nereden bakarsak bakalım bu ülkede şu an itibarı ile AKP % 41 + HDP % 13 = % 54 civarında gerici ve bölücü bir potansiyel söz konusu. Buna % 2 Saadet Partisi' nin gerici oylarını da katalım... Karşımızda bir % 54 küsür söz konusu.

Aslında CHP ve MHP' den beklenmesi gereken tek şey, geçici bir süre için HDP' de dahil, Tayyip ve AKP' nin çıkardığı yasaları değiştirecek, hırsızları yargı karşısına çıkartacak ve Tayyip ile AKP' nin tüm yasadışılıklarını Yüce Divan' a yollamayı hedefleyen bir hükümettir...

Ben muhalefetin bunu başarabileceğine inanmıyorum.

Bir kere daha söyleyim... Meclis' e giren 4 partinin dördüde BOP sürecine şu veya bu şekilde angaje olmuş partiler...

Büyük bir ihtimalle muhalefete oy veren seçmen yine saçını başını yolacak...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.