Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.15, 10:59   #2
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: ödül ve bedel

Kaleminize, dimağınıza sağlık Mustafa Bey, (@Mustafa Akten)
''Eğitim şart!'' ama nasıl bir eğitim?
Eğitim; çocuğu veya toplumu gidilmesi istenen hedefe doğru yönlendirmek olarak da tanımlanabilir.
Eğer, eğitim sistemimiz, ehil olmayan veya çağdışı emelleri olan kişilerin elindeyse, eğitilen (!) bireylerinde,
(Celal Yalınız'ın meşhur sözüyle)

"Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur."
Günümüzde eğitilmiş ''cahil'' veya çağ dışı rejimlere hevesli gençler yetiştiren bir eğitim sistemine sahibiz.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Geçtiğimiz yıllarda bir fevaran ile bir karşı koyuş ile medyatik olan bir bayan demişti ki;
benim oyum ile bilmem hangi dağdaki çobanın oyu bir olur mu?
Anlayışıma göre bu cümle ile çoban olan aşağılanmıyor, eğitimli ile eğitimsiz seçmenin oyuna vurgu yapılıyordu..
Teşbihte hata olmaz misali.. Eğitimsizlerin seçtiklerinin ülke kaderine ve geleceğine vuracağı zararlara işaret ediliyordu.

23.06.2015
Mustafa AKTEN
Yukarıdaki alıntıdaki konuya gelince;
Madem ki, şoförün, doktorun, öğretmenin ve sorumluk alacak bireylerin belli bir eğitim seviyesinde olması isteniyorsa,
70 milyonluk bir toplumun, canını, malını emanet edeceği iktidarı seçecek kişinin de,
''DOĞRUYU SEÇME'' becerisinde olması gerekiyor.
''DOĞRUYU SEÇME'' de, ancak ''BİLGİ ve BİLME'' ile mümkün olacağı için,
(Demokrasiye aykırı olsa da) Zaman zaman ben de ''medyatik'' bayana katıldığım anlar olmuyor değil.
Hele hele (aslında bir tek çocuğa bile bakmak ve yetiştirmekten aciz) bazı ailerin (çocuk fabrikası gibi) dünyaya (sorunlu ama sorumsuz) çocuk yetiştirdiklerini görünce, çocuk konusuna bile kısıtlamalar getirilmesine taraftarım