Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.06.15, 08:02   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post AKP’nin Çok Yol yaptılar Efsanesi Çöken Yolların Altında Kaldı|Uğur Dündar
AKP ik­ti­da­rı­nın söz­cü­le­ri her fır­sat­ta dub­le yol­lar yap­mak­la övü­nü­yor.
Bu dö­nem­de or­ta­ya atı­lan du­dak uçuk­la­tı­cı yol­suz­luk id­di­ala­rı­na kar­şı AK­P’­yi sa­vu­nan­lar da, la­fı dön­dü­rüp do­laş­tı­rıp “A­ma çok yol yap­tı­la­r”­a ge­ti­ri­yor!
Ger­çek­ten de AKP, 12 yıl­da top­lam 17 bin ki­lo­met­re dub­le yol yap­tı. Ama bu yol­la­rın an­cak beş­te bi­ri, uzun ömür­lü as­falt yol. Ge­ri ka­lan yak­la­şık yüz­de 80’in­de 2-3 yıl da­ya­na­bi­len sat­hi as­falt kap­la­ma var. Bu uy­gu­la­ma nor­mal­den dört kat faz­la ma­li­ye­te se­bep ol­du­ğu gi­bi, mil­yar­lar­ca li­ra har­ca­na­rak sü­rek­li ba­kı­mı zo­run­lu kı­lı­yor. Ak­si tak­dir­de övünç kay­na­ğı yol­lar çö­kü­yor! Öy­le ki bir yo­lun 1-2 kı­sım in­şa­atı bi­ti­ri­lip -hem de bir­kaç kez- gör­kem­li tö­ren­ler­le hiz­me­te açı­lı­yor. Ama ay­nı yo­lun ye­ni bir bö­lü­mü için iha­le­ye çı­kı­lır­ken, da­ha ön­ce açı­lı­şı ya­pıl­mış kı­sım­la­rın çök­tü­ğü gö­rü­lü­yor!
Böy­le­ce yol da bit­mi­yor, yol­lar­da­ki çök­me­ler de!..
Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


--------Sözcü----------


__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.