Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.06.15, 12:25   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kirli Siyaset

KİRLİ SİYASET
Kirlenmiş siyaset ile arzu edilen siyasi güzide kurum hüviyetini yitirir, içinden kirli politikacılar çıkarmaya devam eder.. Demokrasinin erdem ve nimetleri ile çakışan, bünyesinde barındırdığı tüm insanlara kuşku ile bakılan kurum olur.


Her zaman gıpta ile bakılan insani ve beşeri erdemler ile kendini yetiştirmiş, bu ülkenin nimetleri ile büyümüş gelişmiş, beyni melekeleri ve birey olarak kazandığı değerler ile ülkesine ve milletine hizmet etmek isteyenlerin önü, hep kirli siyaset ve kirli politikacılar ile kesilirse, siyaset kurumu içinde olan ve olmaya namzet adaylar, var olan temiz pak insanlar kirli siyasetten ve kirli politikacılardan arınmış olarak muaf tutulmazsa, sanırım bir gün gelecek siyaset kurumu içinde olan istisna güzide ve Türk milletine hizmetleri dokunacak insanlarda yok olur siyaset kurumundan çekilirse, kirli siyaset kurumsal olarak hayatımızda yer ederek ve kalıcı olarak milletimizin hayatını menfi yönde etkilemeye devam edeceklerdir.

Her yetişkin ve aydın payesine ulaşmış insanların içinden ben vatandaşlık borcumu ödemek istiyorum diyenler, kirlenmiş siyasetin ve kirli politikacıların izalesi için konuşmak, yazmak, eylem koymak gereğinde sesini duyurmak için bağırmak zorundadır. Kirli siyaset ve kirli politikacılar ile başka türlü mücadele edilemez. Mücadele edilmezse kirli siyaset millet hayatında kalıcı olarak kalmaya devam ederse çok sevdiğimiz demokrasi tüm unsurları ile iflas eder. İflas halinde ise Türkiye’deki bu günkü siyasi tablo, 13 yıldır ülkemizde yaşananlar ortaya çıkar.

Aydın ve dürüst olan her insanın kendilerine ve mensubu oldukları millete karşı görevi, bu bilinç ile sorumlulukları vardır. Sorumluluğunun farkında olanların asla susma hakları yoktur. Ben susma hakkımı kullanıyorum diyerek teslimiyetçi bir duruş ile sorumluluklardan kaçamazlar.

Kaçma hareketi mensubu olduğu millete ihanet olur.. Akıl, izan, vicdan, basiret, yurt ve millet sevgisi sadece insanlara özgü hasletler olup gereğinde bu hasletleri ailesi milleti ve vatanı için kullanmak zorundadır. Karşı olduğu gurup ve zümrelerin varlığına kabul görmez düşüncelerine rağmen. Hamasi nutuklar ve beyanlar, kirlenmiş siyaset içinde temizlenmiş olduğunuzu göstermez, yaklaşımlarınız ülkü adına ülkücülük adına kabul görmez.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilkelerinden biri elbette üniter yapı ve misak-ı milli sınırlar içinde bağımsız özgür yaşayan, ülkesi ve milleti ile bölünmez bütün olan, Anayasa tarifi ile adı Türk milleti olan ulusdur. Payanda ve palyaco olan, kirli siyasetin ahlaken çoküntüye uğramış bireylerinden olan, tesadüfen idareye gelmiş devlet adamlığından nasip almamışların izalesi, ülke hayatından silinmesi kirli siyaset adamları ile değil, kirli politikacılar ile değil siyasi ahlakı bünyesinde diğer insani erdemler ile homojen hale getirenlerin varlığı ile mümkündür. Bu gün eksikliğini duyduğumuz hususlardan başlıcası budur!

Yükselme adına, çıkarlar adına yükselmede her yolu mübah görenler, siyaset kurumunu çirkef bataklığı haline getirenlerdir. Şüphesiz milli çıkarlar adına ilkeler çok önemlidir. İlkeli duruşlara saygı duymak erdemdir, ancak ilkeleri kirli siyasete alet ederek açılmaz kapıların kilidi haline dönüştürmek aslında ilkesizliği satın almanın ta kendisidir. Jargon olarak küfürbazlığı, argoyu, hırsızlığı, soygunu, haksız kazancı, haksız yaratılmış rant ile servet sahibi olmayı beceri ve marifet sayanlara bolca alkış ve sempati duyulduğu 13 yıllık bir dönemi geride bıraktık. İlkelerden ödün vermeyenlerin ilkesiz ve iptidai olanlardan hesap sormanın eşiğindeyken, kırmızı çizgiler adına bu şansı yok etmesinin çaresine bakılmalıdır. Her tür yolsuzluk ve hırsızlığa kılıf bularak yapılanları meşru hale getirenler kaçmadan, yapılanları soruşturulmaz hale getirmeden bir an önce yakalarına yapışıp hesabı sormanın hem saati hem günü hem saniyesidir. Geçtiğimiz son 13 yılın kirliliğini temizlemeden hesabını soracak ortamı yaratmadan, yaratılmasına mani olacak davranış, eylem ve söylemlerle ben parlamentoda oturacağım demek, söylenen onca söze karşılık ne kadar ahlaki? Ne kadar değerlidir?
 
25/06/2015 Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.