Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.06.15, 03:06   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39589
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yaz Tatilini verimli Geçirmek İsteyen Öğretmene Öneriler

Bence bu ''meli'', ''malı'' gibi zorunluluklar hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin aklından tamamıyla silinmeli.

Ne öğrenciler makine, ne de öğretmenler...

Ve adı da üzerinde yani; ''TATİL''!

Öğretmen de, öğrenci de kafayı toparlayacak. Okulu, dersleri, sınavları aklından silecek...

Çok ülkenin eğitim sistemini yakından bilirim ama bizdeki eğitim sistemi kadar saçmasapan olanına rastlamadım.

Hiç bir öğretmen ve hiç bir öğrenci tatillerini eğitim ve onunla ilgili meselelerle heba etmek zorunda değidir ve etmemelidir.

Tatildesin... Dinlenip, kafayı toparlayıp yeni eğitim yılına zinde bir kafa ve zinde bir vücut ile gireceksin... Buna mecbursun... Bunu yaparsan sahip olduğun potansiyeli en doğru şekilde kullanacaksın!

Öğretmen tatilini kafayı yeni eğitim yılıında olacaklarla heba ederken öğrenci de tatil ödevleri ve kurslarla tatilini heba ediyor...

Sonuçta ne oluyor?

Temizlenmemiş ve ferahlamamış kafalarla yeni bir eğitim yılına girilemiyor... Yine stres, yine krizler, yine saçmasapanlıklar...

Yani öğretmen hala yorgun kafada, öğrenci eğitimden bıkkın...

Olmaz!

Öğrenci ve öğretmen saat 08:00' da derste olacak.

Ya da artık hangi vakit uygun görülmüşse...

Örneğin saat 14:00' da 'okul bitti' zili çalınca ne öğretmen ne de öğrenci evine planlarla, ödevlerle, vazifelerle gitmeyecek!

Bizde eğitim sistemi yok!

Öğrenci ve öğretmeni; aynı zamanda velileri de pis bir girdaba sokan rezil bir sistemsizlik var.

Bizden bilim adamı falan çıkmaz!

Halbuki bizim eğitim sistemi öğretmeni de öğrenciyi de tatillerini bile heba edecek derecede perişan eder...

Ama bizden yine de bilim adamı falan çıkmaz...

Alman öğretmen mesela...

Mesaisi bitince öğretmenliği biter...

Ertesi gün iş vaktinde yeniden başlar...

Alman ğrenci mesela...

Evden okula, okuldan eve her Allah' ın günü kitap defter taşımaz.

Okulda dolabı vardır.

Çıkış zili çalınca kitapları, defterleri dolabına koyar ve evine gider.
Ertesi Sabah okula gelince defterleri kitapları dolabından çıkarır...

Ve işe bakın ha...

Bizde öğretmen uyku dışında her saniyede öğretmendir;

öğrenci de aynı şekilde uyku dışında hep öğrenci...

Alman' dan bilim adamı çıkar, bizden bi poh çıkmaz!