Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.06.15, 11:43   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Devrimler ve günümüz

DEVRİMLER VE GÜNÜMÜZ

Sanırım tüm idari rejimlerde insanların bütününü memnun etmek olası değil. Ama insan, yaratılış fıtratından kaynaklanan haris ruhu ile en iyisi, en güzeli, en çoğu benim olsun diyor.. Haksızda değil. Rahat huzur ve barış içinde, müreffeh olmasa bile muhannet denilen zalimlere muhtaç olmadan, azıcık aşım kaygusuz başım, evceğizim sen bilirsin halceğizim deyip anahtarı çantasında ve kuşağında olan, başını sokacak, soğuktan sıcaktan korunacak, damı akmayan, zararı yok penceresi pancuru mavi ya da pempe olan mütevazi bir ev ve yaşam! İnsan olanın hakkı değil mi?

Bakınız! Yıl 16 Ocak 1923 Atatürk engin basireti ile bir basın beyanatında neler demiş: "Herkesi memnun edelim dersek, maksadı temin etmiş olmayız. İdare-i maslahatçılar esaslı inkılap yapamaz. Bu günkü sefalet ve rezalet içinde kimseyi memnun etmeye imkan yoktur." Bu söylemin ardından yaklaşık 92 yıl geçmiş Türkiye kendisi için Atatürk tarafından öngörülen muasır medeniyet seviyesini yakalayamamış ilkelerinden olan laiklik, gericilere, yobazlara, dinbaz ve dinci olanlara bir türlü anlatılamamış, din daima istismar ve insanları aldatma konusu yapılmış, en kötüsü din siyaset ile harman edilerek, yeterli milli eğitimin yoksunluğundan, milli şuurun muhakeme yoksunluğundan, milli izanın yoksunluğu ile harman olunca, toplumsal basiret oluşamamış, ülke kaderini değiştirip Türk milletini refaha ulaştıracağını söyleyenler, Atatürk ilkelerinden olan devrim içeriğini, Atatürk'ün kendi ilkelerini kaldırmak yok etmek olarak anlamış, devrimciliğin bu olduğu sanılarak yobazlık, gericilik, dinbazlık ülkeye hakim kılınmaya çalışılmıştır.

Kurtuluş savaşı gibi, dünyanın en galip mümesilleri ile savaş verip en acımasız ekonomik yoksunluğun verdiği sefalet ve eziklik içinde özgürlük adına hayat bulmaya çalışan Türk milleti, o günün koşulları içinde sağlıklı düşünme yetisini geliştirememiş, milli basireti oluşturup ufkunu açamamış, babadan oğula taşınan özellikle dinsel tabu kabul edilen aslında dincede kıymet-i harbiyesi olmayan milli saplantıları günümüze dek taşımışlar, 1950-2015 yaklaşık 65 yıldır Atatürk'ün öngördüğü muasır medeniyet maksadına ulaşılamamıştır. İşte bunun için eğitim, eğitim, eğitim diye yırtınıyoruz, ülkede yangın var yangından ilk kurtarılacak eğitim! Sözünü bunun için söylüyoruz! Sadece şu son 13 yılın eğitim adına verdiği genel tahribata bir bakınız! "Milli Eğitim" olması gereken eğitim, illerde, ilçelerde kimler eliyle yaptırılıyor? Hangi gerici ve yobazların, Atatürk, Cumhuriyet ve ilkelerinin düşmanı bireyler tarafından çocukların beyni yıkanıyor görünüz! İstisna olan Atatürk ve Cumhuriyet çocukları Öğretmenlerimizi tenzih ederek ve muaf tutarak..

Dört dörtlük olarak Atatürk ilkelerinden olan Cumhuriyet, Laiklik, Halkçılık, Devrim, Milliyetçilik, Devletçilik Türk milleti hayatında layık olduğu, ifade ettiği anlamlar ile yerini buldumu? Atatürk'ün kazandırdıklarından olan Türkçe! Yerini Osmanlıcaya terk etmeye hazırlanmıyormu? Yasak edilen tekke zaviye, medreseler yeniden ihya edilir, her Apt. altında faaliyet gösterir olmadımı? Çarşı Pazar dolaşın Arabistan illerinde görülen genel panorama ne ise, kılık kıyafetde devrim kanunlarına aykırı çarşaf, türban, ağil, puşu, yetmiyor birde ferace ile sarılıp sarmalanmış kadın görüntüleri! Arap görüntüsünü andıran fistanlı erkek görüntüleri! Demekki biz daha genel görüntüde dahi muasır medeniyet seviyesine ulaşamamış, devrim kanunlarının getirdiklerini dahi geriye götürmüşüz kaldıkı ilmi hür irfanı hür nesillerin yetişeceği okullar! Neredeyse medreseye dönüşecek! Bunun adı gericilik yobazlık değil mi?

Yobazlık gericilik kesmemiş, dini ve ulvi duygular istismar edilmiş, Huri-Nuri hikayeleri ve gülmeceleri belkide kara mizah olarak hayatımıza yer etsin ne yaptığımızı bilelim diye sokulmuş ama maalesef Nato Kafa! Nato Mermer! Anlatamamışız. Eğer anlatmaya muvaffak olsa idik, gericiliğin, yobazlığın, dinciliğin dinbazlığın temsilcileri olan siyasi ekip % 40 oy alıp, anti demokratik seçim kanunu ittirmesi ile parlamentoda birinci parti olurmuydu?

Elinde Kürtçe Kur'an ile dolaşıp siyasi söylemlerle 400 vekil isteyen şahsiyet C.Başkanı olduğunu unutmuş politika yapıyordu... Parlamentoda ayağa kalkmayıp protesto edenlerin davranışını hazmedememiş olacak ki, bana yapılan saygısızlık millete yapılandır demiş hayıflanmış hazret! Kanımca kimse Cumhurbaşkanlığı makamına bir şey demiyor Cumhurbaşkanlığı makamını tartışmıyor.. Tartışılanın kendisi ve şahsiyeti olduğunu bir türlü anlamıyor hazret!

26.06.2015
Mustafa AKTEN