Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.06.15, 21:56   #7
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1511
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Koalisyon Seçenekleri ve CHP'nin Tutumu Ne Olmalıdır?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
CHP akp ile hükümet kurarsa yolsuzluklar başka bir bahara kalacaktır. Başka bir seçenekte kalmadı gibi.
Bir ülkede bir sorun varmış. Sorun şuymuş. Ülke halkıının evlerinde sabit telefonlar varmış. Telefonlarını koydukları sehpada bir de kalem varmış. Öyle ya, telefonla konuşurken aldıkları bilgileri kalemle not etmeleri lazım. Unuturlar yoksa. Ancak gelin görün ki, her sabah kalktıklarında, telefonun yanına koydukları kalem yok olurmuş. Akşam yatarken telefonun yanında duran kalemin, sabah yerinde yeller esiyo. Her gün yerine yeni bir kalem koyuyorlar. Ertesi sabah yok. Bu böyle sürüp gidiyo. Allahallaah...! İlginç ve esrarengiz bir durum. Halk bu soruna çözüm bulamamış. Dedikodular almış başını yürümüş. Ne biçim devlet, ne biçim yöneticiler...! Bizim kalemlerimizin akıbeti ne olacak...? Dedikodular ülkeyi yönetenlerin kulağına kadar gitmiş. Öyle bir hükumeti ve hükumet adamları varmış ki ülkenin, bütün sorunlar, onların ellerinde çözülmeye mahkümmüş. Öyle kabiliyetli yöneticiler ki, onlar için imkansız diye bir şey yokmuş. İmkansız demek, biraz zaman alan demekmiş sadece.

Hükumet durumdan vazife çıkarmış. Yüksek devlet adamlarından, politikacılardan, askerlerden, bürokratlardan, bilim adamlarından, polislerden oluşan bir araştırma ekibi oluşturmuş. Ekip üyeleri halkın arasına karışmış. Sormuşlar, konuşturmuşlar, izlemişler, araştırmışlar, dinlemişler, anketler yapmışlar. Yememişler içmemişler, gece gündüz demeden hummalı bir şekilde çalışmış çabalamışlar. Halkın sorunlarına asla kayıtsız kalmayan bir hükumet.

Heyet, günler haftalar sonra, elde ettiği bilgi ve belgeleri, ilgili sorunun nedenlerini ve çözüm önerilerini içeren raporu hazırlayıp, başbakana sunmuş.

Bir akşam, başbakan halka sesleniş programına çıkmış: 'Benim güzel vatandaşlarım...! Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, halkımızı üzecek hiç bir saldırıya asla kayıtsız kalmayacağımızı bilmenizi isterim. Sevgili vatandaşlarım, kalemleriniz kaybolmaktadır. Kalem, kılıçtan keskindir. Kalemsiz bir ülke asla ilerleyemez. Hükumetimiz, kalemlerinizin akıbetine ulaşmıştır.

Sevgili halkım, bizlerin telefondaki konuşmamız bilimsel olarak, nasıl gerçekleşiyor biliyor musunuz? Biz ahizeyi ağzımıza tutup konuşmaya başladığımızda, fono-cinler denen gözle görülmeyen yaratıklar, ağzımızdan aldıkları kelime ve sesleri, yıldırım hızıyla karşı tarafa iletir, tekrar geri dönerler. Her telefon konuşmamızda, bu sevimli yaratıklar, telefonun bir ucundan diğer ucuna mekik dokurlar. Bütün gün bu şekilde sonsuz bir fedakarlıkla çalışan fono cinler, geceleri acıkırlar. Bizler yattığımızda, onlar telefonlarımızın yanıbaşındaki kalemleri yiyerek açlıklarını giderirler. Yüce Tanrı, kalemi bu fedakar canlılara rızık olarak da yaratmıştır. Fono cinlerin sosyal hayatımızdaki yerini takdir edeceğinizden eminim. Onların bu fedakarlıkları karşısında, bizlere verdikleri bu kadarcık zararı da anlayışla karşılayacağınızı umuyor, hepinize en derin saygılarımı sunuyorum...'

Ülke halkı sonunda, sorunlarının kaynağını öğrenmiş. Böylesi devasa bir sorunu, üstün bir maharetle çözen, mükemmel bir hükumet ve mükemmel bir başbakana sahip olduklarını anlamışlar. Mutlu olmuşlar.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.