Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.07.15, 00:55   #15
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Antalya Atatürk Evi ve Müzesi

Sevgili @LaLe ve @ReaL,

Bu güzel konu ve için her ikinize de teşekkürler.
Uzun süredir, Antalya'yı şöyle bir turlayıp fotoğraflamak istiyordum ama sürekli erteliyordum.
Ertelememin en büyük nedeni, fotoğraflamak istediğim yerlerin çokluğu ve daha da önemlisi , fotoğrafları çok değişik açılardan çekmek istememdi.
Ve bu nedenle de, bu yerleri araba ile dolaşmam (neredeyse) imkansızdı, çok uzun bir mesafeyi yürümem gerekiyordu.
Sonunda kararı verdim ve çıktım yola, yaklaşık 4 saatlik ve 30 km kadarlık yolu (Haziran Antalya'sında yaya) dolaşarak (şehir merkezindeki) tarihi ve doğal güzelliklerin fotoğraflarını çektim.
Elbette ki, böylesine (demir-çarık) bir tura çıkmışken Ata'mızın 1930 yılında Antalya'yı ziyaret ettiği zaman kaldığı (şimdi müzeye dönüştürülmüş olan) evi ziyaret etmesem olmazdı.
Aşağıda her köşesine Ata'mızın anılarının sinmiş olduğu evde çektiğim fotoğrafları ekliyorum.

ATA'MIZIN ANTALYA ZİYARETİNDE KULLANDIĞI ÖZEL EŞYALARI

Ata'mızın, çorap, tozluk ve ayakkabısı

Ata'mızın yeleği ve fuları

Ata'mızın, yeleği ve mintanı (gömlek)

Ata'mızın, pijaması ve sabahlığı

Ata'mızın, bornozu ve havlusu

Ata'mızın, kullandığı çatal-kaşık ve bıçak takımı