Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.07.15, 20:46   #4
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9324
Mesajlar: 32,047
Ettiği Teşekkür: 106853
Aldığı Teşekkür: 165586
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Londra Kulesi (Tower of London)Hayvanat Bahçesi, Darphane ve Silahhane

Kral John 13. yüzyılın başlarında Londra Kulesi’nde aslanlar bulunduruyordu. Ancak, John’un varisi olan III. Henry Avrupa’daki hükümdarlardan üç leopar, bir kutup ayısı ve bir de fil aldığında kraliyetin yabanıl hayvan koleksiyonu gerçek anlamda oluşmaya başladı. Her ne kadar hayvanlar, kralı ve saray halkını eğlendirmek niyetiyle alınmış olsa da, bir iple tutulan ayı Thames ırmağına balık avlamak için girdiğinde tüm Londra halkı bu görüntüyü izleyip eğlenebiliyordu. Yıllar geçtikçe başka ülkelerden daha fazla hayvan getirildi ve krallığın hayvan koleksiyonu I. Elizabeth’in zamanında halka açıldı. 1830’lu yıllarda hayvanlar Regent’s Park’taki (Londra) yeni açılan hayvanat bahçesine götürüldüğünde bu koleksiyon da sona erdi.
Londra Kulesi’nin içinde 500 yıldan uzun bir süredir hizmet gören büyük bir Kraliyet Darphanesi bölümü vardır. Bu darphanenin en yoğun zamanları VIII. Henry’nin hüküm sürdüğü dönemdi; çünkü o dönemde, yakın zamanda dağıtılan manastırlardan hacizle alınan gümüşler madeni paraya çevrildi. Ayrıca Londra Kulesi’nde önemli devlet kayıtları ve hukuksal kayıtlar ile kral ve ordusu için yapılıp depolanan askeri gereçler de korundu.
Waffenkammer (Silahhane)
Tower of London Waffenkammer (Silahhane)Geçmişe Götüren Bir Yapı

Bugün Londra Kulesi Britanya’nın çok turist çeken yerlerinden biridir. Günümüzdeki halinin geçmişteki görünüşünden pek bir farkı yoktur. Dolayısıyla Londra Kulesi’nin ürkütücü gri kulelerinin etrafında ve parke taşlı yollarında gezen biri, bu kulenin duvarlarının içinde yüzlerce yıl boyunca yaşanan şiddeti, acıyı ve trajik olayları düşünmeden edemez.Buranın çalkantılı geçmişi kulenin dışındaki tepede bulunan idam alanındaki küçük bir plakette çok iyi özetleniyor. Bu plaket ‘birçok olayda inançları, ülkeleri ya da idealleri uğruna hayatlarını tehlikeye atıp kaybeden şehitleri ve onların trajik tarihini’ anmak amacıyla yapılmış.

__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.