Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.07.15, 11:52   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Mhp Daha Ne Yapsın?

Mhp Daha Ne Yapsın?

İlkeleri olduğundan söz edenler, kırmızı çizgilerden dem vuranların ne kadar ilkesiz oldukları görüldü. Söyledikleri ve söylemleri ile ters düşmekte imam hazreti Tayyip'den geri kalır yanı olmayan, dün söylediğinin bu gün tersini yapan adına siyaset bile denmeyecek, çadır tiyatrosu tuluatını andıran, Karagöz Hacivat atışmalarının günümüz Tophane yüksek kaldırım bıçkınlarının kullandığı Jargon'a dönüşmüş hali ile atışıp, şu aşağıda vereceğimiz veciz bıçkın söylemlerin sahibi olan Devlet Bahçeli, adına yaraşır DEVLET ve siyaset adamı imajı ve görüntüsü asla vermemiştir.

İşte seçim meydanlarında ifade edilen ve basınada çok yönlü yansıyan manisiz atışma örneklerinin Bahçeli yanı:

Behey densizler, behey gafiller, Besmele ile soygun yapıp haram havuzunda ıslananlar, Erdoğan siyasetin dibindedir, Davutoğlu yetersiz, yeteneksiz, kifayetsizdir, akıllı olun yoksa Türk milleti sizin aklınızı başınıza getirecektir, bozgunculuk AKP'nin ham maddesidir, baskı ve zülümde rekorlar kıran başbakan gönülleri nasıl tamir edecektir?

Bunlar çifte standartlıdır, bir öyle bir böyle, Erdoğan millet ile dalga geçmektedir, başbakan ve partisi başarısızlığa mahkum olmuştur, Tomacı hükümet gitmeli, gazcı Erdoğan istifa etmelidir, MHP'ye yavru diyorlar, siz kısa pantolon ile gezerken bu parti milletin hizmetindeydi, mehter marşı ile geldin İzmir marşı ile gideceksin, Davutoğlu sen git saraydaki abin gelsin, biz küp yapıp içini haramla doldurmadık, geldiğin gibi gideceksin Recep ağa Abbas yolcudur, siyasetin defolu imalatı Davutoğlu...

Bu söylemler sadece örnek olarak alınmış, meydanlarda AKP ve idarecileri için Devlet Bahçeli tarafından söylenmiş yığınla hakaret içeren cümleler var! Bu cümleleri sarf eden Bahçeli ve onun partisi MHP, ayak oyunlarının daniskasını yaparak, son turda geçersiz oy kullanarak AKP'ye dolaylı destek vermiş, bu kadar küfrettiği hakaret ettiği partinin bir üyesini TBMM si başkanlığına seçtirmiştir.


MHP ve Devlet Bahçeli literatürde muhafazakar olarak nitelenen bir parti ve onun genel başkanıdır. Muhafazakarlık adı üstünde muhafaza etmekten kaynaklı bir terim bu anlam ile de siyasi literatüre böyle geçmiştir.

Aslında muhafaza etmekten kasıt muhafaza etmekten ne anladığınıza bağlıdır. Nedir muhafaza edilen? sosyal ilkeler, milli ve manevi değerlermidir? Bu değerleri solcu, sosyal demokrat olanlarda muhafaza ediyor ülkemizde..Nedir muhafaza edilen? Din! Bağlı olarak örf adet gelenekler ise bunları solcu ve sosyal demokrat olduğunu söyleyen partilerde muhafaza ediyor ülkemizde?


Önemli olan vatan millet bayrak ise, bunlara solcu sosyal demokrat olanlar daha çok sahip çıkıyor.. Bunun edebiyatı ile siyaset yaptığını, muhafazakar olduğunu söyleyen partiler, solcu ve sosyal demokratlardan farklı olarak neyi muhafaza etmekten yanalar? Tek kelime ile dinde olmayan, dinciliği?


MHP'nin, dinciliği, din ve Allah ile aldatması tescilli bir parti olan, bu yüzden Anayasa mahkemesi tarafından mahkum edilen AKP'den geri kalır hangi yanı vardır?

İşte dinci dinbaz AKP'ye, muhafazakar parti olan MHP tarafından buram buram dincilik konusunda verilen desteklerin ana başlıkları:

Abdullah Gül, laik Türkiye Cumhuriyeti devletinde Cumhurbaşkanı olacak şahsiyetmiydi? MHP katkısı ile Cumhurbaşkanı oldu.

4+4+4 eğitim sistemi Laik Türkiye'de dinciliğin hakim olmasını isteyen ve halen uygulanan bir sistemdir.. MHP katkısı ile yürürlüktedir.

Siyasi partilerin kapatılmaması konusunda AKP'ye verdikleri destek..

Türbanın bir siyasi simge ve dinde yeri olmayan bir ritüel olduğunu bilmeyen var mı? Dinciler dışında hayır! Ama din emri olduğu için taktığını ifade edenlerin üniversiteye giremedikleri, öğrenim özgürlüklerinin kısıtlandığını, bu nedenle din ve inanç özgürlüklerinin eğitim özgürlüklerinin kıstlandığını ifade edenlerin en büyük savunucusu, dinci olduğu tescilli ve mahkum olmuş AKP ve onun yöneticileri idi. MHP burada da adeta dincilikte AKP' den geri kalır yanı yokçasına ve AKP'ye destekle bu gün ülkede türban, çarşaf rezaletinin hamisi olmuş, türban çarşaf sadece üniversitede kalmamış ilkokullara kadar inmiştir.

Yeni Anayasa yazımında MHP, AKP ile uyum içinde olmuş hatta komisyonda kabul edilen 48 maddenin hemen yasalaşmasını ve destek vereceklerini söylemiştir.

Yurt dışına asker gönderme teskereleri MHP, AKP uyumu ile çıkmış Irak ve Suriye'de olanların, ölenlerin, sınırın kevgire dönmesinin 2.5 milyon Suriye'linin Türkiye içinde olmasının sebep'lerinden biridir MHP! En az AKP kadar sorumludur vebali vardır.

02.07.2015 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.