Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.07.15, 22:42   #3
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 225
Aldığı Teşekkür: 1354
Rep Derecesi : Livan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Meclis, AKP’nin Gizli Anlaşmalarını Ortaya Çıkarmalı… | Uğur Dü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Tam hesapların sorulacağı zaman gelmişti, her zamanki gibi AKP'ye kriko oldu. Bundan sonra kimseye hesap filan sorulmaz, Türkiye başına gelenleri sineye çeker bir köşede oturur.

Eğri oturdum doğru konuşmak istiyorum. Hepimiz biraz ezbere gidiyoruz. Sadece hatırlattığı için, her ne kadar alıntı yapmış olsam da derdim, sn Mustafa Akten'in yazdığını eleştirmek değil, bugünlerde tüm CHP ve CHP'li medyanın kendi koltuk deyneklerini hiç gündeme getirmeden, mal bulmuş mağribi gibi, suçu MHP'ye atması çok da mantıklı değildir. 'Sarı Öküz' hikayesi tam da CHP'nin içine düştüğü şu anki durumun acı gerçeğidir. Ne demek istiyorum? Şunu demek istiyorum:

Erdoğan'ı siyasete somut olarak (yorum olarak değil) kazandıran kimdir? Deniz Baykal. Deniz Baykal kimdir? CHP'nin genel başkanıdır (yıl 2007). Aynı Deniz Baykal, 7 Haziran 2015 seçiminin hemen ardından Saray'la hangi sırları paylaşmıştır? Hangi düzenleri kurgulamıştır? 'Sır'ları diyorum, çünkü, Deniz Baykal'ın Saray'la neler konuştuğuna dair, Kılıçdaroğlu'nun dahi yeterince bilgisi yoktur. Neden yoktur? Baykal, Kılıçdaroğlunu telefonla aradığını, ancak, ulaşamadığını söyledi. Kılıçdaroğlu ne dedi? 'Nasıl olur ki, o akşam geç saatlere kadar yatmamıştım, ayaktaydım ve telefonum açıktı...' dedi. Gel bu eşşeği köprüyü geçir.

Yıl 2007. Genel seçimlerin ardından meclis başkanı seçiliyo. CHP aday dahi göstermedi. AKP'nin adayı Köksal Toptan, daha ilk turda 450 (470 de olabilir, tam hatırlamıyorum) oyla bir oturumda meclis başkanı seçildi. 20015'te kendi adayına fire veren CHP, 2007'de tam kadro, hiç fire vermeden AKP adayına oy verdi. HDP (o zaman BDP)'nin de adayı yok ve onlar da tam kadro AKP'nin adayına oy verdiler.

MHP ne yaptı? MHP ilkeli davrandı. Paşalar gibi adayını gösterdi (Tunca Toskay). Kendi adayına 51 milletvekiliyle tam kadro destek verdi. 450, 51'den büyüktü ve CHP'nin büyük bir sosyal demokrat bilinçle (!) desteklediği AKP adayı meclis başkanı oldu.

MHP midir kriko, MHP midir koltuk değneği? Biraz akıl, biraz da insaf rica ediyim...