Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.07.15, 16:45   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Almanya Tarih Boyunca Dış Borcunu Ödemeyen Tek Ülke

Halk dilinde bir sözümüz var.. "Elden gelen öğün olmaz, olsa da zamanında bulunmaz" Dünyada ABD dahil bir çok ayrıcalıklı ve kalbur üstü ülkeler zaman zaman mali disiplin sağlayamadıklarından, öz kaynaklarının yetersiz olduğu dönemlerde, denk bütçe yapmaya çalışsalar dahi, idarelerin mirasyedi ve hovardaca harcamaya mani olamayışları devletleri borçlanmaya itmiş, parası kullanılan şirketler ve uluslararası kurumlar borçlanan ülkeler üzerinde emperyalizme hizmet edercesine her konuda rüçhan hakları olduğunu var sayarak ülkeler üzerinde hegemonya kurmuşlardır. IMF vb. kurumlar bunun için vardır. Şu anda dünyanın en borçlu ülkelerinden biri ABD'dir. Ve fakat kurdukları düzen işletmeye koydukları para politikaları, 3 vardiya dolar basan matbaaları ile, halkının savurganlığı, askeri konularda savurganlıkları devam ederken, ülkelerinde akaryakıt rezervlerinin 15-20 yıllık bir ömrünün kaldığı realitesi de göz önüne alındığında, dünyadaki tüm mali imkanların, yer altı ve yer üstü kaynakların neden ABD'ye kanalize edildiği daha iyi anlaşılmalıdır.

ABD emperyalist bir ülkedir, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturalya ABD'nin her konuda ayrıcalıklı çömezleri gereğinde ileri karakollarıdır. Almanya daha dünya savaşından çıkışından itibaren zaten ABD'ye biat etmiştir.

Komşumuz Yunanistan böyle değildir. Ünlü Turizm gelirleri aşağılardadır. Halkı tıpkı bizim gibi kağıt üzerinde zenginleşmiş görünmektedir.. Fert başına düşen milli geliri yaklaşık 20 bin dolar civarında ve kağıt üzerindedir. Yunanistan sınai gelirleri açısından yok hükmündedir. Yunan halkı Türk halkı gibi olmayanı harcamaktadır. Ev araba vd tüm gereçler Türk halkı gibi banka kredileri ile alınmaktadır.

Emperyal devletler nezdinde en kötüsü, SYRZA partisi ve onun başbakanı ileri derece solcudur. Uygulamaları ve düşünceleri ile AB ve ABD'ye ters düşmektedir. Diğer devletlere örnek olup, emperyalizme baş kaldırı örneği olmasın demektedirler. Şu anda Yunanistan'a yapılan baskıların temelinde borç değil borç bahanesi ile başka sebepler yatmaktadır.Sn. Kartal,

Güzel derleme ve bilgilendirme emekleriniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti