Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.07.15, 21:01   #44
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 225
Aldığı Teşekkür: 1354
Rep Derecesi : Livan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP-MHP Koalisyonu Tamam Gibi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Baykal'in Erdogan'la Kilicdaroglundan habersiz görüsmesini yanlis buluyorum
Telefonla aradim bulamadim demedimi?
Kilicdaroglu: telefonum bütün gece acikti yok öyle birsey demedimi kameralar karsisinda?
Bundan sonraki aciklamalarin hic biri benim acimdan inandirici degil

Baykal'ın Erdoğan'la görüşmesi konusunu bir şekilde tolere edebilirdik. Erdoğan karşısındaki zaafiyetini kabullendim Ben Baykal'ın. Baykal'ın kaseti gerçek olsun veya kumpas olsun hiç farketmez, senin kasetini kamuoyuna 'bu özel değil, genel genel...!' diye duyuran bir Erdoğan. 'Genel genel' demekle, 'tereddüt yok, aleni bir ahlaksız ilişki'yi kastetmiştir. Şu forumdaki kullanıcılardan hangisi veya hangimiz, başımıza böyle bir durum gelse, söz konusu kişiyle görüşmeyi kabul ederiz? İnsan biraz gururlu olur ve ahlaksızlığını cümle aleme duyuran birisinin, her tuzum var demesi karşısında, hıyarım var deyip koşmaz.

Diğer taraftan, CHP yönetimindeki iletişim ve istihbarat, Baykal ve Kılıçdaroğlu arasındaki iletişim gibiyse, CHP'ye asla ülke yönetimi teslim edilmemeli. Çünkü, ülkenin bir yerinde veya bir köşesinde önemli bir durum olsa, demek ki CHP yöneticileri birbirine ulaşamayacaklar. Düşünebiliyor musunuz, gecenin onikisinden sabahın sekizine kadar Baykal, Kılıçdaroğlu'na ulaşamıyo. Kılıçdaroğlu'nun başbakan, Baykal'ın da dışişleri bakanı olduğunu ve gecenin bir saatinde IŞİD'in sınırdan içeri girdiğini düşünün. Baykal Kılıçdaroğlu'na ulaşıncaya kadar, IŞİD Ankara'ya dayanır sanıyorum. Erdoğan'ın 'bunlar üç tane koyunu güdemezler' demesi büsbütün gerçekdışı değil galiba.

Meclis başkanlığı seçimlerinde CHP yönetimi her halinden belli ki işi kadere bırakmış. MHP''nin Baykal'ı destekleyeceğine dair elinde hiç bir bilgi yok CHP'nin. İnsan bi doğrudan sorar ve bilgi alır. Eğer ki MHP'nin Baykal'ı desteklemeyeceği kesinse, birinci derecede önemli olan da AKP adayını engellemekse, HDP de ikna edilmek suretiyle Ekmeleddin İhsanoğlu desteklenebilirdi. Bu strateji, AKP'de seçimlerin ardından ikinci bir psikolojik travma olacaktı. Ama, CHP'nin köylü tarzı politikaları ve Bahçeli'nin ön yargılı tutumu birleşince AKP'nin psikolojik üstünlüğü ortaya çıktı ve olası bir erken seçime, çantada keklik bir muhalefetle gideceklerine dair bir güven geldi.

CHP'nin bütün suçu MHP'ye atması ve en ufak bir özeleştiri yapmaması, CHP'nin aynı oyunlara tekrar tekrar geleceğini düşündürüyo.