Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.15, 23:53   #5
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: PKK Minibüsü Taradı: 1 Ölü, 2 Yaralı

@Insanlikarayan ,

Çözüm süreci adı verilen pazarlığın patlamaya hazır bomba olduğunu, desteklemediğimi belirterek başlamak istiyorum. Fakat çözüm süreci denilen şeye aynı açıdan eleştirmediğimiz aşikar.

Siz Kürtlerin veya kürtlerin siyasi temsilcisi gibi görünen yapıların toprak almak ve Türkiye'yi bölmek için bu süreci yaptığını söylüyorsunuz. Fakat ben ise tam tersini, AKP'nin Kürt siyasetini ve bölge insanını kendi rejimine entegre etmesi olarak görüyorum. Ve bu entegrasyon içerisinde tarafların birbiri ile olan pazarlığı... Bu ayrı bir tartışma konusu olabilir.

Ama ben mesajımda şunu irdelemek istedim:

AKP'nin slogansal olarak toplum üzerinde buluşabileceği noktalar sınırlı. En belirgin söylemlerinden birisi ekonomik istikrar söylemi, diğeri ise çözüm süreci söylemi.

AKP'nin ''ben gidersem çözüm süreci durur ve ortalık kan gölüne döner'' algısı yaratması bu konuda ön plana çıkıyor bence.

Erken seçim gündemdeyken, Tayyip bağıra bağıra erken seçim istediğini söylerken, dikkatli davranması gereken taraf HDP'dir ve tam zıttı, karışıklık da AKP'nin işine yarar.

Bir eylemin niteliğini eylemin sonuçları belirler. Şahsen düşünüyorum, Ardahan'da bir sivil aracın taranması ile PKK eline ne geçirebilir? Siyasi olarak ne elde edebilir? Ben hiçbirşey göremiyorum. Aksine, bu konjonktürde zararlı çıkan kendisi olur.

Ha, biz beğenelim yada beğenmeyelim, bu adamlar %13 oy aldı ve toplumun önemli bir kesimi tarafından da benimseniyor. Dolayısıyla ilk defa bu denli çoğunluk ve meşruluk sağlamışken, bu fırsatı on yıllardır ilk defa elde etmişken, bunu kolay kolay tepebileceklerini zannetmiyorum.

AKP'nin ise iktidarı almak için yapamayacağı şey yoktur. Çünkü biliyorlar ki, eğer giderlerse sonları gelecek ve kolay yırtamayacaklar. Ben de bu açıdan dikkatli olunması gerektiği kanısındayım. Tıpkı bahsetmiş olduğunuz Hakan Fidan'ın Suriye örneği gibi...

(Not : Askerliğim bitti ağabey, teskereyi aldım. Selamlar )