Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.07.15, 11:21   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1654
Ettiği Teşekkür: 33017
Aldığı Teşekkür: 32006
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Red face Acı Biberli Dondurma Denediniz mi?

Bayrampaşa'daki bir dondurmacı değişik aromalar kullanarak farklı tatlar sunuyor...

Bayrampaşa, Yıldırım Mahallesi'nde hizmet veren bir dondurma dükkanında yapılan acı biberli dondurma, mahallelinin oldukça ilgisini çekti. Yaz sıcaklarından bunalan genç-yaşlı her kesimden vatandaşın uğrak noktası olan bu dondurmacı, acı biberli dondurmanın yanı sıra, gazozlu, sürpriz yumurtalı, gofretli ve yoğurtlu dondurmalar da üretiyor.

İnanılmaz bir ilgi var

1932 yılında, çalışmak için gittikleri Slovakya'da bir dondurma dükkanı açan dedesi ve babaannesinden kalan bu geleneği, Türkiye'de de devam ettirdiğini belirten dondurmacı, "Türkiye'de ilk kez 1989'da şubemizi açtık ve 3 yıldır da şu an da bulunduğumuz yerde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu acı biberli dondurma şuan da Dünya'da bir Fransa'da yapılıyor, bir de ben burada Türkiye'de yapıyorum. Bunun acı biberini özel olarak İtalya'dan getirtiyoruz. Çünkü Türkiye'de dondurmaya bu derece acı verecek bir acı biber yok. Acı biberli dondurmaya inanılmaz bir ilgi var. Yaklaşık elliye yakın çeşit de dondurmam var. Her gün yeni çeşitler çıkarmaya çalışıyorum" dedi.

Kaynak

Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.