Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.07.15, 10:06   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kanayan Yara Mevzuat

KANAYAN YARA MEVZUATAhlaksızlığın iki kapısı var sayalım. Birisi önden giriş, girilen mekanda işi pişiriş sonrasında arka kapıdan çıkış. Ahlaksızlığı kirli siyasete, kirli ticarete irca edenler ön kapıyı daima aralık bırakırlar ki, içeriye kucağa düşüp komisyon ve rüşvete bağlayacakları, kendileri gibi işlerini daima ahlaksızlık üzerine bina edenler gelsin, bunlardan gelecek ayni ve nakdi katkılar ile servet üstüne servet yapsınlar. Ülkemizde legal yollardan varlık sahibi olmak çok zordur. Emeği, çalışkanlığı ile haramsız servet sahiplerine saygılar sunar sahip oldulkları servetlerini ülke ve millet yararına olacak iş ve yatırımlarda kullanmalarını temenni ederiz.


Türkiye'de legal yollardan servet sahibi olmak zordur dedik, servet yapmada zaman, zemin, para faktörünün her zaman girift halde olması gerekir ki tramplen den atlarcasına paranın ve servetin oluşacağı tarafa geçilmiş olunsun. İşte bu her zaman Türkiye'de mümkün olmaz! Neden? Çünkü Türkiye'de iş kurmak, yatırım yapmak istendiğinde karşınıza her zaman her kurumun mevzuat hazretleri çıkar. Mevzuat hareketlerini aşmanın yolu ise ahlaksızlık kapısını aralık tutanların kapısından geçmekle olur.. Lütfen düşününüz! Bir maliye mevzuatı 600 civarında kanunla çalışıyor ve bu kanunlar güya 600 den 320 lere düşüyorsa ve hala mevzuat hazretleri ve mevzuatın bekçileri varlığını sürdürüyorsa bekçilere teslimiyet kaçınılmazdır. Bunun için iş bitirenler, iş bitiriciler, aracılar, komisyoncular, bazı dönemlerde papatyalar, nufus suiistismarcıları daima hak etmeyene hak etmiş gibi hak tanımalı ki, illegal servet sahibi olanlar çoğalsın magazin haberleri gibi basına yazacak çizecek haber çıksın..Bir ülkede yasalar açık, sarih yoruma açık olmayan kesin ve keskin sade ve yalın herkesin anlayacağı şekilde olmazsa, yasalar olsa bile, yasa yokmuş gibi boşluk doğar o boşlukları ise mafya sitili illegal servet sahibi olanlar doldurur Türkiye'de bu gün bunlar yaşanmaktadır. Örnek görmek isteyenler Reza Sarraf hazretlerinin hikayesine, milletin A..Koyacağız diyen Mehmet Cengiz hikayesine bakabilirler.


Milletin ve idarecilerin, asker, polis, bürokrat, teknokratların, devlet kademesine hakim olan siyasetçilerin, idarecilerin, halk bireylerinin özürsüz, onurlu, saygın vatandaş olarak yaşayabilmeleri, ahlaki değerlerin şerefine nail olmaları ile mümkündür. Ahlaklı yasa koyucuların ahlaklı yasaları ile mümkündür.. Yorum ve içtihatlara açık yasaların olduğu yerde, her basit mevzu için avukatlara koşulan yerlerde, hak aramanın paraya bağlandığı yerde, dava açmanın dahi mali bedelinin olduğu yerde, cüzdanı ve vicdanı birde ideolojik düşünceleri içinde sıkışmış olanlardan sadir olacak ahlaksız adaletde ahlak mefhumu ne kadar etkin olur?


Ahlak, bir norm ise, yasalarda yazılısı yok ama toplum yaşamı içinde bir düzenleyici ise, yardımlaşmanın, her konuda bölüşümün, onurlu insan davranışlarının bir göstergesi ve nirengisi ise, tüm iyilikleri, güzellikleri vaaz ediyor övüyorsa, yalanı, riyayı, israfı, kindarlığı yeriyor, rüşveti, hırsızlığı, devlet idaresinde talanı vurgunu kamu hakkını yemeyi yasak ediyorsa, bunların farkında olupta uymayan idareciler ahlaksız, onları oyları ile alkışları ile teşyi eden çıkarcı oybazlarda ahlaksızdır!


21.07.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.