Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.07.15, 18:52   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21564
Aldığı Teşekkür: 11276
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Nasıl Bir Eğitim?

"Her toplumun kendine özgü bir eğitim sistemi vardır. Bu sistem o toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel özelliklerine ve öz değerlerine göre biçim alır ve kurumsallaşır." Yukardaki yazıda Eğitim tarifinin bir yanı!

Eğitim sistemi veya eğitim sistemi nasıl olmalı anlayışı ile tarif edilmeye çalışılan eğitim; "toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel özelliklerine ve öz değerlerine göre biçim alır ve kurumsallaşır." denmiş, tarifte yaklaşımlardan biri!

Bizde yani Türkiye Cumhuriyeti devletinde eğitim, Cumhuriyetin ilkeleri, genel eğitimde laik düzen esaslarının ilkesel olması ile adına TEVHİD-İ TEDRİSAT adıyla bütünü tarif eden ve Türk milletinin bünyesini, nüvesini, içeriğini, özünü, devrimlerini ihtiva eden şekliyle kurumsallaşmıştır!

Kurumsallaşma son 13 yıl hariç aksamadan törpülenmeden, ara fasıla vermeden, dinci kesimin tasallutuna ve tecavüzüne uğramadan iyi kötü gidiyordu. 13 yıldır AKP hükümetleri ile TEVHİD-İ TEDRİSAT iğfal edilmiştir.