Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.08.15, 10:59   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21549
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ironi ve Hazret ya da Hazreti

İRONİ ve HAZRET ya da HAZRETİ
Dün Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir beyanı vardı. Koalisyon irdelemesi yaparken AKP için CHP ile koalisyon yapmak elbette kolay değildir, 13 yıldır en ağır eleştiri getirenlerle hükümet etmek kolay değildir. Keza CHP içinde AKP ile koalisyon yapmak kolay değildir, 13 yıldır en ağır şekilde eleştirdiği bir parti ve onun elamanları ile hükümet etmek kolay değildir dedikten sonra asıl kalıcı ve vurucu olan cümlesini söylüyordu; demokrasi kültürü, sabır, hoş görü, anlayış ve ülke için işbirliği. Bu anlayışa ve ifadelere katılmamak mümkün değildir. İçinde yaşadığımız koşullar göz önüne alındığında.

Efendim affınıza sığınarak ve haddim olmadan bir sade vatandaş olarak Sn. FG idarecilerinin bana tanıdıkları paylaşım hakkını kullanarak, beğenir ya da beğenmezsiniz burada aklımızın erdiği dilimizin döndüğünce çeşitli konularda bende düşündüklerimi siz değerli FG üyeleri ile paylaşmaya çalışıyorum. Sn. Kılıçdaroğlu ve kendinden önceki CHP genel başkanı Sn. Baykal, gerek AKP'ye gerekse yöneticilerine en ağır siyasi salvolarla saldırıp eleştiriyorlardı. Sonra SN. demeden geçmiyorlardı aslında tümü İRONİ yapıyordu. Ben ise acizane yine affınıza sığınarak AKP'nin iş eylem, icraat, söylemlerine baktığımda bir saygınlık, bir yücelik göremediğimden, isim başlarına HAZRET eklemesi ile İRONİ yapıyordum.

Yine Affınızla birlikte HAZRET nedir? Sözlükler nasıl tarif ediyor? İki satır ile değinmek isterim. HAZRET; isimlerde yücelik, ululuk, yükseklik, saygınlık eki olarak kullanılmaktadır. Daha ziyade ve münhasıran İslam bilgini ve büyüğü kabul edilenlere izafeten söylenegelen bir takı-ektir.

İRONİ; eski Yunan dilinde kullanılan söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Kibarca ve çaktırmadan alay etmenin bir başka şeklidir. Sanırım yazı ve yorumlarımda acizane bendeniz haddim olmadan galiba bunu yapmaya çalışıyordum. Bu vesile ile FG üyelerine ve değerli paylaşımcılara iyi pazarlar dilerim. Sevgi ve saygılarımla efendim..

02.08.2015

Mustafa AKTEN