Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.08.15, 11:34   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Entrikalar | Soner Yalçın

Sağlık dediğimiz zaman harcananların ticari yatırımlarda olduğu gibi neması ile geriye dönüş yapacak bir sektör olmadığını, modern devletlerin en başta gelen görevlerinden birinin de sağlık olduğu, sosyal devletlerde sosyal sağlık sigortalarının öneminin bir kez daha anlaşıldığı, yukarıdaki yazı öneminden belli oluyor. Sn. Soner Yalçın, dünyanın önde gelen 10 ilaç şirketinden bahsetmiş, bunun sanırım 4 adedi ABD menşeili. Tüm ilaç şirketleri hastayı hasta olarak görmez hastayı müşteri olarak görür, dünya ile ticaretini bu anlayış ile gerçekleştirir.

Ülkemize döndüğümüzde sosyal devlet ilkeleri birer beşer yok edilmeye başlamış, sağlık; her köşe başında biten bir yığın özel ve hastaya müşteri gözü ile bakan zihniyetin hakim olduğu bir sisteme süratle dönmek üzeredir.

Çapa ve Cerrahpaşa yılda 2,5 milyon insana poliklinik hizmeti verirken, AKP hükümetinin gizli planları, ödeneklerinin kesilmesi ile tabir caiz ise iflas etme durumuna düşürülmüştür. İşlevini tam yapamaz hale geldiğinde herhalde Ethem Sancak veya benzeri birilerine peşkeş çekilecektir. Ethem Sancak, ki malım mülküm evladı ayal-ım imam Tayyip hazretlerine kurban olsun deyip, AKP ile palazlanan Park Medikalden tutun, basın sektörüne, Allıanz ilaç dağıtım şirketine varıncaya kadar bu işlerin içinde AKP sayesinde Türkiye'nin kaymağını yiyen Mehmet Cengiz benzerlerinden biridir.

İşte biz bunun için AKP ve dolasıyla hükümetlerine ve dahi imam Recep Tayyip Erdoğan'a karşıyız eleştirilerimiz bunun için bitme tükenme bilmiyor..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.