Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.08.15, 02:20   #2
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1199
Ettiği Teşekkür: 15582
Aldığı Teşekkür: 21872
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Burs Veren Kurumlar Kuruluşlar Yerler ve Burs Miktarları

KİBAR HOLDİNG EĞİTİM VAKFI;

Burs veren kurumlardan biri olan kibar eğitimin bu sene ki kontenjanları dolu.İŞ DÜNYASI VAKFI;Lisans,lisans üstü, doktora öğrencilerine burs veriyorlar. Mevcut öğrenciler daimi olduğu için çok kontenjanları yok. 15 civarı kontenjanları var.

Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle, 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla yetenekli fakat maddi imkanları yetersiz gençleri desteklemektedir. Bugüne dek kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en yüksek tutarda burs veren kuruluş olma gururunu yaşayan Vehbi Koç Vakfı’nın meslek lisesi ve üniversite ağırlıklı olarak verdiği bursları alan öğrenci sayısı toplamda 45 bini aşmıştır.

Türk Eğitim Vakfı 1967 yılında 205 hayırsever tarafından kuruldu. Kuruluşundan bugüne kadar; yurt içinde 185.000, yurt dışında ise yüksek lisans eğitimi için 1.309 öğrenciye burs imkanı sağlıyor. Ülkemizin ihtiyaç duyulan çeşitli yerlerinde 15 İlköğretim Okulu, 2 Anadolu Lisesi, 2 Yurt Binası, 1 Mesleki Eğitim Merkezi, 1 Çok Amaçlı Toplum Merkezi ve 1 Çocuk Kütüphanesi yaptırarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunuyor.Türk Eğitim Vakfı (TEV),yurt içindeAtatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan teknik ve endüstri meslek lisesi, meslek yüksek okulu, yüksekokul, üniversite, master ve doktora öğrencilerine burs vermekte.Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının oluşturduğu burs komisyonları aracılığı ile seçilmekte. TEV burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin 1-31 Ekim tarihleri arasında www.tev.org.tr web adresinden form doldurup, çıktısını öğretim kurumlarına teslim etmeleri gerekmekte. Bursiyerleri öğretim kurumları tarafından oluşturulan burs komisyonları seçmekte.TEV 2014-2015 öğretim yılında 9000 öğrenciye burs verecektir. Meslek Lisesi öğrencilerine aylık 130 TL, üniversite öğrencilerine aylık 340 TL, master öğrencilerine 630 TL, doktora öğrencilerine 950 TL burs ödeydcek.İHTİYAÇ BURSLARI ADAYLIK ŞARTLARII- T.C. Vatandaşı olmak,II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak.IV-Başarı Koşulları:a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.(Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, aynı aileden ikinci bir kişi burslarımızdan yararlanamaz.)TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSLARITEV Türkiye’de ilk defa geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 2007-2008 öğretim yılından itibaren Üstün Başarı Bursları vermeye başlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında 166 öğrenci TEV’den Üstün Başarı Bursu almıştır. 2014-2015 öğretim yılında da 50 öğrenciye Üstün Başarı Bursu verilecektir. Üstün Başarı Burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin 22 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında web sitemizden başvuru yapması gerekmektedir. Üstün Başarı Bursiyerlerinin her birine 2014-2015 öğretim yılında aylık 1.000 TL burs verecekÜstün Başarı Bursuna, Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre ilk 2000’e giren ve Mühendislik-Mimarlık, Sağlık Bilimleri, İdari Bilimler, Temel Bilimler, Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarında öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler başvuru yapabilmektedir. (Temel Bilimler alanında öğrenim göreceklerden ilk 3000’e girenler de müracaat edebilecektir.) Puan türlerinde LYS’de ilk 2000’e giren öğrenciler ile 2. sınıfa geçmiş

GALATASARAY EĞİTİM VAKFI;ŞARTLARI;

Galatasaray Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Galatasaray İlköğretim Okulu öğrencilerine ilköğretim bursu, Galatasaray Lisesi öğrencilerine orta öğretim bursu, Galatasaray Lisesi Mezunu üniversite öğrencilerine ve Galatasaray Üniversitesi öğrencilerine de yüksek öğrenim bursu veriyor.Yüksek öğrenim ve ilköğretimde burslar, öğrencilere 9 ay (Ekim-Haziran) süresince , harçlık olarak veriliyor.Orta öğretimde, burs alacak Galatasaray Lisesi Öğrencilerinin ihtiyaçları dereceleri doğrultusunda 5 grup burs bulunuyor;A – Yatılı tam burs: Yatılı öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve harçlık için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.B – Gündüzlü tam burs: Gündüzlü öğrenim ücreti, servis, öğle yemeği, ders kitabı, giyecek ve harçlık için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.C – Yatılı öğrenim bursu: Yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.D – Gündüzlü öğrenim bursu: Gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.E – Destek bursu: Ders kitabı, giyecek ve harçlık için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.Harçlık tutarları:İlköğretim:Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 75,00 TLOrta öğretim:Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 150,00 TLYüksek öğrenim:Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 300,00 TL

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI;

1984 yılından başlayarak günümüze kadar 15.000 civarında öğrenciye burs veren İTÜ Vakfı’nın 2005-2006 eğitim yılı için bütçesinde burslara ayırdığı pay 400 milyar civarındadır. Yakın zamana kadar karşılıksız eğitim burslarının yanı sıra her yıl 500 öğrenciye yemek yardımı yapılmıştır. Ayrıca her yıl mezuniyet töreninde bölüm birincilerine ödül verilmektedir.ŞARTLARI;İtü’nün bursları eğitim,başarı ve ihtiyaç olarak sınıflandırılıp ona göre farklı projeler uygulanıyor.İlk 2000’e girip İtü’yü tercih eden öğrencilere burs veriliyor. Burs miktarları başarı sırasına göre kademe kademe değişiyor.-İlk 50’e girmiş öğrenciye (yms3,yms4) ayda 1000TL(9 ay süreyle),dizüstü bilgisayar,Gölet ve Gümüşsuyu’nun yurtlarında ücretsiz kalma(750TL’lik odalar da)ve ayrıca mezun olduğunda Teknokentte şirket açma fırsatı veriliyor.-İlk 100 öğrencide ise tgek değişen bursun miktarı diğer özellikler aynı. Burs 750TL’ye düşüyor.-Başarı burslarından sonra ise ilk 2000 öğrenciye kadar 200 TL aylık burs veriliyor.Burslar toplamda şu zamana kadar 7.500 kişiye verildi.