Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.08.15, 02:28   #4
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1199
Ettiği Teşekkür: 15582
Aldığı Teşekkür: 21872
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 2015 Burs Veren Kurumlar Kuruluşlar Yerler ve Burs Miktarları

SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI Yüksek Öğrenim Bursları

Bugüne kadar 500’ün üstünde Yüksek öğrenim öğrencisine burs veriliyor. Bu öğrencilerin bir kısmı doktora yapmak üzere Yurtdışı eğitim kurumlarına gönderiliyor. Bu mevcuda her yıl kontenjan ölçüsünde öğrenci ilave ediliyor. Ayrıca alanında staj yapması gerekenlere staj olanakları sağlanmakta, maddi ve manevi yardım esirgemiyorlar.Başvuru ŞartlarıVakıf olarak her yıl üniversiteyi yeni kazanmış öğrencilere katkıda bulunmak amacıyla karşılıksız burs veriliyor. Bursların devamlılığı başarılı olma koşuluna bağlı. Vakıf öğrencilerinin başka bir kuruluştan burs ve yardım almaması gerekiyor. Ayrıca ara sınıf öğrencileri ve özel üniversite öğrencilerine burs verimiyor.Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin aşağıda yer alan formu doldurup ekim ayı içinde müracat etmesi gerekmekte. Müracatlar şahsen başvuru veya posta yolu ile yapılmakta. Burs talebi kabul edilenler mülakata çağırılıyor.BURS MİKTARI;Bu senenin miktarı belli değil henüz. Geçen sene 240TL-250TL arası burs verilmiş.

HÜSNÜ M.ÖZYEĞİN VAKFI;

1990 yılından bu yana yaklaşık 11.000 adet burs veren Vakıf, 2.000’in üzerinde üniversite öğrencisinin eğitimine destek olmakta. 2010 – 2011 eğitim yılında ise 433 üniversite öğrencisine destek verilmekte.
Burs Başvuru Koşulları;1.T.C. Vatandaşı olmak,2.Maddi açıdan yardıma ihtiyacı olmak,3.İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyor olmak,4.Hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olmak,5.ÖSYS sınavında, kendi branşında ilk 2000 arasında olmak,6.Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,Burs miktarı ve ödemeleri;1.Hüsnü M. Özyeğin Vakfı bursiyeri olarak kabul edilen öğrenciler, kendi isimlerine Finansbank Gayrettepe Şubesi’nde YTL hesabı açtırırlar.2.Burs ödemeleri 9 ay süreyle – Ekim ve Haziran ayları arasında – yapılır ve Ekim ayında burs ile birlikte 1 defaya mahsus kitap yardımında bulunulur.3.Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında burs ödemesi yapılmaz.4.2010 – 2011 eğitim/öğretim yılında aylık 240 YTL ve aylık 190 YTL olarak iki farklı burs miktarı bulunmaktadır.5.Burslar karşılıksızdır. Öğrenim hayatını bitiren her bursiyer, aldığı burs süresi ve koşullarına eşit düzeyde, öğrenimine denk bir öğrenciye Hüsnü M. Özyeğin Vakfı kanalıyla burs vermeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.7.Mülakata katılabilmek,8.Başka herhangi bir yerden burs veya kredi almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen bazı burslar hariç. Detaylı bilgi için Vakfa başvurunuz.)

Elginkan Vakfı :

Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıf, ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. Vakıf, burs programı ile İTÜ, ODTÜ, EGE, İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf, 2009-2010 öğretim yılında toplam 75 öğrenciye burs , 320 TL aylık olmak üzere 12 ay süreyle burs veriyor. Burs olan öğrencilerin ara sınıflarda ki ortalamaları 2.50 altına düşünce bur kesiliyor.
Personel çocuklarına üniversite ayrımı yapılmaksızın toplamda 50 kişiye burs veriliyor.Ayrıca 5 Türk Dili ve Edebiyatı doktora öğrencisine 800 TL burs veriliyor.Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.elginkanvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.(Bu seneki şartlar ve burs miktarları belli olmadığı için geçen sene ki miktarlar bulunmakta.Yerleştirmelerden sonra bu senenin net bilgileri öğrenilecek.)
Anadolu Vakfı

Anadolu Grubu’na bağlı olan Vakfın burs kayıtları eylülde başlıyor. Kayıtlar sadece 1-30 eylül arasında yapılıyor.Burs için gerekli olacak şartlar;BURSİYER ADAYI OLMAK İÇİN ŞARTLARIMIZ :•TC Vatandaşı olmak,•Maddi imkanı olmamak,•Başarılı olmak,•Devlet Üniversitesinde okumak, (Özel Üniversite ve Açık Öğretim hariç)BURSİYERLERİN SEÇİMİ :Bursiyer adayları yukarıda istenen belgeler doğrultusunda burs komisyonu tarafından Kasım ayı içinde mevcut kontenjana göre seçilirler. Seçilen adaylara Anadolu Vakfı tarafından burs formu gönderilir. Bu formları doğru, okunaklı ve eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak ve okuduğu Üniversitenin öğrenci işlerinden onaylattıktan sonra resimli ve onaylı öğrenci belgesi ile birlikte tekrar evraklar eline geçtikten en geç 15 gün içinde Anadolu Vakfı’na getirir veya posta yolu ile gönderirler. Kesin bursiyer listesi Aralık ayının 15’inden sonra gene bu sitede yayınlanıyor.BURS ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİ :Öğrenci Bursları 9 ay süreli olup, ayda 200,-TL. olarak 3’er aylık dönemler halinde (Ocak, Nisan, Ekim aylarında) peşin ödenmektedir. Burs ücretleri her yıl gözden geçirilmektedir.İstanbul’da okuyan öğrenciler Anadolu Vakfı’na gelerek burs paralarını alacaklardır.İstanbul dışında okuyan öğrenciler bulundukları illerde Vakıflar Bankasında açtıracakları hesaba ödemeler yapılacaktır.HİZMET ŞARTLI BURS;
Tıp ve hemşirelik okuyan öğrenciler için geçerli.Bu fakültedeki öğrenciler mezun oldukları zaman 2 yıl ücretli Anadolu Sağlık Merkezinde çalışma şartıyla okurlarken 2 katı burs alıyorlar.

TÜRK PETROLLERİ A.Ş-Yurt dışına burslu olarak öğrenci gönderiyorlar.
-Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla 1416 numaralı yürürlük gereğince burs sağlıyorlar.

URAN VAKFI;

Uran Holding kurucusu İsmet Uran adına burs veriyor. Deprem bölgesinde olan ve mühendislik alanlarında eğitim gören başarılı öğrencilere burs veriliyor. Yılın 9 ayı verilen bursun 2007 yılı miktarı 100TL idi.2016 2016Burs Veren Kurumlar 2015 2016, Üniversite Yüksek Öğrenim Bursu Veren Kuruluşlar ve Koşulları, Hangi Kurum Ne Kadar Burs Veriyor , Burs Başvuru Şartları ve Burs Miktarları 2015 2016, Burs Almak İstiyorum, Burs Veren Kurumlar İstanbul Ankara İzmir Adana Mersin Bursa Konya Sakarya Kocaeli Kayseri Sivas Diyarbakır Şanlıurfa Gaziantep Malatya Aydın Antalya Erzurum Elazığ Manisa Van Kahramanmaraş .