Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.08.15, 06:25   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Yırtık Dondan Fışkıran Kalkınma Mucizesi! | Necati DoğruKağıdı ilk Çinliler buldu. Barut’u ilk Çinliler buldu. Tahta baskıyı ilk Çinliler buldu. Porseleni ilk Çinliler buldu. Sınav açıp en bilgili, en okumuş, en ahlaklı, en çalışkan, en dürüst insanı seçerek kamu yönetiminde görevli yapmayı da ilk Çinliler buldu. İlkleri bulan Çinli, niçin ABD ve AB kadar gelişemedi de şimdi onlara yetişmek için onların kalkınma modeline dönmeye muhtaç oldu?
Büyülü bulmaca.
Tarihçiler çözmeye çalışıyor.
Size bir soru daha:
İlk hastane fikri Bağdat şehrinde uygulandı. Dünya klasikleri ilk Bağdat şehrinde Arapçaya çevrildi, halk klasikleri okusun diye çoğaltıldı. Cebir ilk kez Bağdat şehrinde geliştirildi. Sıfır Bağdat’ta bulundu. Dünya insanlığının ilerlemesine çığır açan bu ilkleri bulan Bağdat şehri niçin bugün birbirini boğazlayan Müslümanların yaşadığı şehir haline geldi?
Büyülü bulmaca çok.
Niçin Avrupalı gemiciler Amerika’yı keşfetti de tersi olmadı? Niçin Amerika Avrupa’yı keşfetmedi? Türkler İstanbul’u fethettiler fakat şimdi dana ve ineğin yiyeceği yemi üretmek için gerekli hammaddeyi bile dışardan alır hale nasıl geldiler?

***
Buluş yapmak yetmiyor.
Buluşçuluğu sürdürmek.
Mucize(!) de gerekiyor.
İşte Türkiye mucizesi de oldu. Yırtık dondan mucize fışkırttık. “AKP projeli kalkınma modeli” yırtık dondan bir zenginleşme mucizesi yarattı.
Dünyaya örnektir.
Türkiye bunu nasıl yaptı?
Çok fakirdi.
Giyecek donu yoktu.
Arkadaşları ona “yırtık donlu Nihat” adını koymuşlardı. Çocuk büyüdü, okudu, çalıştı, inandı, iman etti, şirket kurdu, iktidar partisine yaklaştı, İstanbul gibi büyük rantları olan bir şehrin belediyesinde imar dairesine yakın durdu, Ankara’da iktidar ile de çok yakın ilişki üretti, iş yarattı, bakan oldu. Ve sonunda SÖZCÜ muhabiri İsmail Şahin’in geçen hafta yazdığı gibi “İstanbul Boğazı kıyısında 4 milyon dolara 5 katlı yalıyı” satın aldı.

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - - Sözcü - - - -
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti