Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.08.15, 15:48   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ağır Ol Molla Desinler

AĞIR OL MOLLA DESİNLER


İnsan Çelebi- Cihan da olsa, genel kültürde durumu iyi, bir konu uzmanlık alanı olsa, ders verir veya verecek payaye ulaşmış ön adında prof. da yazsa, şahsımızda dahil her konuyu uzmanlık alanı gibi bilmemiz mümkün olur mu? Genel anlamı ile bir konu kültür birikimi olarak belleğimizde kırıntılar ile mevcut ise, konunun uzmanı olanda olmayanda sanırım üzerinde görüş bildireceği konu detaylarını başka bilenlerin paylaşıma sunduğu kitap, dergi, bröşür, internet kanallarına düşmüş bilgi ve belgelerden istifade eder, kendini konu hakkında söz söylemeye yetkili sayarsa, söyleceğini söylemelidir çünkü söz gümüştür.. Eğer söz söylemede kendini yetkili hazır ve donanımlı, bilinçli görmüyorsa hissetmiyorsa o zaman susmalıdır, çünkü sükut altındır. Atalar bunun için "söz gümüş ise sükut altındır demişler."


Şahsen bendeniz FG de tarafımdan hazırlanmıs yazı ve yorumlar, analiz ve tavsiye mahiyetinde paylasımlar yaparken acizane güvenilir olduguna inandığım, adeta bas ucu kitaplarım olarak istifade ettigim degerli verilerden yararlanarak hazırlanmaktayım. Elbette bilgi dağarcığımda bulunan ve hala yaşım gereği silinmemiş olan bilgileri geri çağırarak ve spontane gelişenlere ver yansın edecek kadar bilgi dağarcığında bir şeyler var derim.. Yeterli mi? Asla hayır! Yeterli olmayanları siz değerli FG üyelerinin değerli paylaşımlarından bilgilenerek eksikleri tamamlamaya çalışırım.


Asıl anlatmaya çalışacağım yazıya koyduğum başlığın içeriği açılımı. Ülkemizde özellikle son günlerde tabir caiz ise gemi azıya almış terör! Terörün sebep olduğu canlar, canların canı olan yakınların feryadı, tv ekranlarını patlatırcasına haykıranların sedası, işte şu yukarıda yazdığım "söz gümüş ise sükut altındır" cümlesinin farkına varamayan imamlıktan molla olmaya terfi edemeyen adına kendilerinin Ak, bizlerin Kara saray dediği mekanın mukimi, Recep Tayyip hazretleri yüzündendir.


ılım açılım deyip açılımın ne olduğunu kendilerininde bilmediği, dün var saydığı Kürt sorunu diye nitelediği terörü bu gün Kürt sorunu yoktur diyerek, oturma düzenini dahi kendisinin hazırladığı söylenen Dolmabahçe 10 maddelik metni dahi inkar etmekten dün söyledikleri ile bu gün reddettikleri gülmecelik olacak malzeme iken hala her konuya konuşmakta, Anayasa'nın kendine tanıdığı çizgiyi aşmakta, oğlunun söylemi olan; babam varken başkanlık sistemini kanunla kurmaya gerek yoktur sözünü doğrulamaktadır.


Bir taraftan terör ki, zat-ı şahaneleri hazreti imam Tayyip 2002 yılında siyaseten iktidar olduğunda Türkiye'de sıfırlanmıştı. 14 yıl içinde olan AKP siyasi iktidarının 13 yıllık başbakanlığını Tayyip şahsiyeti yapmıştır.. Bu kadar bazukalar, uzun namlulu silahlar sadece o Kandil dedikleri yerlerde değil ülkenin her yerine adeta depolanmış, bunları görmesi bilmesi, önlemesi gereken kurum ve kuruluşlar asli görevlerini yapmamış tek işi boşa doluya konuşmak olan bir zata yağdanlık olmaktan öte gidememişlerdir. Onun için ağır ol molla desinler dedik ama galiba sakal bırakacağım. Çünkü ve galiba sakalım yok sözüm dinlenmiyor der ve azıcık tarizde bulunursam beni bağışlayınız..


11.08.2015
Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.