Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.08.15, 21:54   #10
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,115
Ettiği Teşekkür: 50853
Aldığı Teşekkür: 44262
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi dil-edebiyat Mesajı göster
Bendeniz 40 yıldır o camiadayım. Son dönemde PKK ye karşı eylem yapmıyorsak 12 Eylül 1980 den ders aldığımızdandır. Diğer iddialarınız tamamen mesnetsizdir.
Bu seçimde maskeleri tam düşer diye daha önceki 2 seçimde göklere çıkardıkları ''ABD ile stratejik ortaklık ilişkilerini daha da geliştirmek ilkesi'' ni yumuşattılar.

Bundan önceki MHP seçim bildirgelerinin 121. sayfasına bakarsan kendine milliyetçi adı veren bir partinin nasıl Amerikan emperyalistlerini stratejik ortak olarak gördüğünü anlayabilirsin.

MHP ve ülkücülerin asla ABD' ye karşı eylem yapmadıkları ve yapamayacakları da açıktır. Bana ülkücülerin ABD' ye karşı bir eylemini göster mesela... Yok!

Ama ben sana 6. Filo Marmaris' e geldiğinde bir grup ülkücünün Marmaris' te MHP Genel Merkezi' ne danışmadan 6. Filo' yu protesto ettiklerini ve aynı gün Bahçeli' nin emriyle Muğla, Milas ve Marmaris Ülkü Ocakları başkanlarının görevden alındıklarını ispat edebilirim.

MHP, doğuştan sakat ve Amerikan kusurlu (!) bir partidir.

Hiç bir zaman ABD' nin dümen suyundan da çıkmayacaktır.

Bugün ülke bölünürken yan gelip yatarak parti lokallerinde bu süreci izlemek ve sadece PKK karşısında susmak değil; aynı zamanda PKK' nın bu hale gelmesine neden olan AKP' yi desteklemek MHP' nin 1980 öncesinden ders aldığı anlamına falan gelmiyor. Tam tersine MHP' nin hedeflerinin 100 yıllık BOP projesine uygunluğundan ileri geliyor...

Şayet MHP' nin 1980 öncesinde anti-emperyalistlere karşı düzenlediği katliamlar hatalı idiyse, o halde bu süreçte MHP' nin başında bu süreci yönlendiren başbuğunuz Türkeş çok büyük bir yanlış yapmış demektir. Ki sizin dedikleriniz bu anlama geliyor...

Yani farkında olmadan bağbuğunuz Türkeş' in en öne çıkan yönünü eleştiriyor, Bahçeli' nin Türkeş' in hatalarını aşmış ve ondan daha da ileri bir lider olduğunu öne sürüyorsunuz!

Ancak MHP her zaman ABD' nin hizmetinde olmuş ve ABD' nin kendine tehlike olarak gördüğü unsurlara karşı mücadele etmiştir.

Devrimciler ve anti-emperyalistler ABD çıkarlarını tehdit ettiği için ülkücüler devrimcileri ve anti-emperyalistleri ABD adına kıydı.

Ancak PKK ise devrimci ve anti-emperyalist değil. Tam tersine sicilli Amerikan uşaklarıdır. İşte bu nedenle MHP asla ama asla PKK' ya karşı aktif bir tavır alamaz ve almayacaktır... Ancak laf ile halkın gazını alırlar ve bölünme süreci devam eder...

Ama anti-emperyalist mücadele yeniden 1980 öncesi boyutlara ulaşsın, o zaman MHP hiçte dediğiniz gibi ''geçmişten ders çıkarmış'' bir suskunluk içinde olmaz... Tam tersine yeniden anti emperyalistlere ve devrimcilere ABD hesabına kan kusturmaya başlar. PKK' lıların burunlarını bile kanatmazlar ama devrimcileri domuz telleriyle yine boğar, İslamcılarla birlikte Amerika' yı protesto eden devrimcilerin üzerine ''gızıl gomonizler'' diye bombaları yeniden atarlar...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.