Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.08.15, 22:49   #9
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50882
Aldığı Teşekkür: 44286
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Beğeniniz için teşekkür ederim Mustafa Bey,Ne yazık ki, gericiliğin ve yobazlığın ülkemize neye mal olduğu ve (gerici akım önlenemez ve laik sistem tekrar inşa edilemezse) yakın gelecekte nelere mal olacağını hala (çağdaş yaşamlı) bir çok vatandaşımız görememektedir.

Bence, Türkiye'yi yakın gelecekte bekleyen en büyük tehlike (laiklikten uzaklaştıkça);
DİNDAR ve KİNDAR yetiştirilen nesilin, kolkola verecekleri dinci örgütlerin, din devleti hevesleriyle (iç savaşa kadar gidebilecek) kanlı saldırılar, olaylar yapmalarıdır.
(Yine tahminime göre) Dinci örgütlerin saldırıları öncelikle , (Irak, Suriye' açık açık, Güneydoğu'da ise alttan alta çatıştığı) HDP ve PKK'ye karşı yapılacak ve böylece PKK (antipatisi) düşmanı olan (milliyetçi) kesimler de, (kendileri bile farkında olmadan) GERİCİ-YOBAZ saflara çekileceklerdir.
Çatışmalar zaman içinde batıya ve tüm yurda yayılacaktır.
Bunları tahmin edebilmek için falcı olmaya gerek yoktur.

Bu nedenle ülkemizin yakın geleceğinden kaygı duyuyorum.
Çünkü en büyük tehlike laik yapının zarar görmesiyken, koalisyon görüşmelerinde hiç bir parti tarafından dile getirilmemektedir.
Oysa, laik sistemin tekrar inşası, Özerklik, yolsuzluk, AKP'den ve Tayyip Erdoğan'dan hesap sorulması, Kaçak

Saray gibi konuların tümünden daha acil ve önemlidir.
Yazıya katılıyorum ancak kırmızı ile işaretlediğim yerler bu işin bir yönünü öne çıkarıyor. Ancak bir diğer tehlikeli yön daha var.

O da, yobaz kasapların hemen sınırlarımızın dibinde kürtlerle girdikleri çatışmalar ve kürtlere karşı giriştikleri katliamlardır. IŞİD' in kürtlere saldırıları milliyetçileri yobazların yedeği haline getirirken senaryonun bir diğer yanı daha var gibime geliyor... Laik kesimlerde de yobazların saldırılarına maruz kalan kürt bölücülere karşı (kürtlere demiyorum) HDP' ye yedeklenme belirtileri görülüyor.

Yani ülkemizde bölücü kürt hareketleri ve yobaz teröre karşı toplumun değişik kesimlerinde suni empatiler yaratılıyor. Fotoşoplanarak (!) halka sunulan fotoğrafta kürtler ile müslümanlar karşı karşıya gibi gösteriliyor. bu suni durum milliyetçi ve muhafazakar kesimleri kürt düşmanlığı nedeniyle AKP politikalarına kanalize ederken bir diğer yandan da ilerici ve laik kesimlerin yobazlığa karşı düşmanlığı onları HDP' ye biraz daha yakınlaştırıyor. Dediğim gibi senaryosu CIA karargahlarında ve Pentagon' da yazılan oyun ülkemizdeki kutuplaştırmayı suni yöntemlerle daha da artırıyor. İki kutup hem kafa sayısı itibarıyla genişlerken, karşılıklı saflaşma da yeni bir muhtevaya bürünüyor.

Hem bölücü kürtlerin hem de yobaz yamyamların ABD piçleri oldukları düşünülürse, bu oyun boşuna oynanmıyor.

Halk IŞİD ve PKK üzerinden yeniden saflaştırılıyor. Amaç halkın daha geniş kesimlerini AKP' nin ve HDP/PKK' nin peşine takmak. Yani rezalete meşruiyet kazndırmak... Hem de halkı veba ile kolera arasında seçim yapmaya zorlayarak...

Netice itibarı ile, BOP denen pis proje, yobazlar ve bölücülerin figüranlığı ile ilerlemeye devam ediyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.