Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.15, 02:21   #11
ChopperTT
Tam Üye

ChopperTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 18
Ettiği Teşekkür: 1752
Aldığı Teşekkür: 2381
Rep Derecesi : ChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Devlet Yönetiminde Laiklik İlkesi ve Özellikleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili @dil-edebiyat,
Paylaşımlarını dikkatle okuyorum. Tipik bir MHP milliyetçisi (!) görüşleri,
Lafa gelince Atatürkçü ama laikliğe gelince Atatürk'ü ve devrimlerini eleştiren gerici.
Bu tür MHP'lilerin görüşlerini paylaşması çok yerinde oluyor.
Çünkü forum içinde öyle arkadaşlar var ki;
kendisi çağdaş, demokrasi ve insan hakları savunucusu fikirlerine sahip olduğu halde,
MHP ve taraftarlarının (ülkücülerin) yaptıkları mehteranvari ve PKK aleytarı sloganlara kanarak, (gerçek fikirleriyle taban tabana zıt oluğu halde) kendilerini MHP'li sanıyorlar.
Buna en güzel örnek;
25 Soruda Siyasi Parti Eğilimleriniz
Anketini yanıtlayan @ChopperTT 'in anket sonucunu görünce geçirdiği şaşkınlıktı.

Çünkü sonuç şöyle çıkmış:

Oysa anketteki sorular öylesine ustaca sorulmuş ki,
eğer soruları hissettiğin şekilde yanıtlarsan, oy vermen gereken partiyi (küçük yüzde hatası olsa da) doğru olarak veriyordu.
@ChopperTT Şaşırıyordu, çünkü MHP'ye oy verdiğini söylüyordu.
Bu apaçık gösteriyor ki, bir çok genç MHP'yi tanımıyor.
Kendi fikirlerine karşıt olduğunu bilmeden MHP'ye oy vermeye devam ediyordu.

Önce Laiklik tanımını bir kez daha açalım,

(Laiklik Nedir? Siz Laik misiniz?)

Şimdi de, geçmiş yıllarda, MHP tabanlı ülkücülerin karıştıkları katliamlardan örnekler vereyim ki, Kendisi laiklik ve çağdaşlık taraftarı olduğu halde MHP'nin propagandalarına kanmış kişiler, bir kez daha düşünsünler.

Bu katliamlar, evlerin basıldığı,
bebeklerin öldürüldüğü,
solcu diye insanların sol tarafındaki organların tümden kesildiği (korku filmlerini gölgede bırakan) katliamlardır ve çeşitli kaynaklardan araştırılınca katliamları kimlerin yaptığı açıkça görünmektedir.

MHP'ye sempati duyan arkadaşlar
@dil-edebiyat 'ın paylaşımlarını ibretle okuyun ve MHP'yi tanıyın sonra da sizin fikirlerinizle uyuşup uyuşmadığını bir kez daha düşünün.
Daha önce bir çok kez yaptığım uyarıyı bir kez daha yapayım:
Gelecekte, lakilik ve dincilik temelinde bir ayrışma olursa, MHP ve tabanını laikler safında saymak yanlışlık olur.

Dünya görüşüm ve siyasi görüşüm ile taban tabana zıt olsa dahi, MHP'ye oy vermemin sebebi meclisteki diğer partilerden bana daha samimi gelmesidir.
Bu tabii ki geçmişteki olaylarını onayladığım yada her adımına " doğru yol bu " dediğim anlamına gelmiyor.
Oy verecek bir parti bulamadığım için bana en samimi gelen insana oyumu atmıştım. Sosyaldemokrat Halkçı Parti kapatılmayıp devam etseydi, inanın oyumu " görüşümü temsil ettiği için " onlara verirdim.
Olaya particilikten çok ideolojik olarak bakmaya çalışıyorum, yine de bir çıkar yol göremiyorum. Seçimler bittikten sonra partilerin tutumları bana bir kez daha meclisteki hiç bir oluşuma güvenmemem gerektiğini hatırlattı. CHP'de dahildir bunlara.

Martin L. King Jr.
ChopperTT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.