Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.15, 18:47   #6
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP - CHP Görüşmesi Bitti Sonuç Olumsuz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ersi Mesajı göster
Sevgili @ersi,
Seçim sonuçları öylesine bir açmaz ki,
CHP'ye oy vermiş seçmenler de, AKP ile koalisyon konusunda tereddütdeler.
7 Haziran seçimlerinden sonra (ben de) CHP ile AKP koalisyonuna kesinlikle karşıydım ve hala da karşıyım ama;
Peki CHP koaliasyon kurmazsa ne olacak ''AKP-MHP'' koaliasyonu mu?
Keşke olsa da, millet AKP ile MHP arasında fark olmadığını görebilse ama MHP kesinlikle buna yanaşmaz, hala AKP'den farklıymış gibi bağırır-çağırır.
Sonuç erken (tekrar) seçim tekrarlanan seçimlerde de, AKP'nin PKK karşıtlığı ve şehitler üzerinden siyaset yapmasıyla oyunu yükselteceği veya Yargıtay Başsavcılığı'nca HDP'yi kapattıracağı ve çeşitli seçim hileleriyle tek başına iktidar olacağı kesin gibi...
O zaman ne AKP'den , ne de Tayyip Erdoğan'dan hesap sorulabilir.

Peki CHP, AKP ile koalisyon yapmayı niçin istiyor?
Hangi bakanlıkların kendisine verilmesini istiyor, bunlara CHP'ye oy vermiş (benim gibi) seçmenler dikkat ediyor mu acaba?

Mesela CHP;
İç İşleri Bakanlığı, (Emniyet-Polis)
Adalet Bakanlığı (YARGI)
ve Savunma Bakanlığı (Asker -TSK)
bakanlıklarının (mutlaka) CHP'ye verilmesini istiyor. Bu bakanlıklar hala AKP'nin elinde ve bu yüzden AKP'den hesap sorulamıyor....

Peki sadece İÇ İŞLERİ-ADALET ve SAVUNMA BAKANLIKLARI , CHP' de olsa neler olabilir, bir kaç (Atatürkçü, yürekli, dürüst) Savcı, Hakim ve Emniyet Müdürüyle kimlerden hesap sorulabilir, hiç düşünülüyor mu acaba?
Sadece AKP ve MHP taraftarlarının, CHP'yi koltuk sevdalısı gibi gösterip CHP'yi karalama kampanyası var o kadar.
AKP de, bu bakanlıkları verirse CHP'nin neler yapabileceğini bildiği için kesinlikle CHP ile koalisyon yapma niyeti yoktu ve olamazdı da..
Sadece, erken seçime götürebilmek için bir oyalamaydı o kadar...
AKP-CHP koalisyonuna ben de karşıyım ama sözünü ettiğim (İÇ İŞLERİ-ADALET, SAVUNMA) bakanlıkları CHP'ye verilseydi. Koalisyondan mücizeler çıkabilirdi.
Oysa şimdi, önümüzdeki seçimde;
Ya (aşağı yukarı) şimdiki gibi bir sonuç,
ya da oyunu yükseltmiş (belki de tekbaşına tekrar başımıza çökmüş) AKP iktidarı görünüyor.