Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.08.15, 02:33   #1
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,725
Ettiği Teşekkür: 15582
Aldığı Teşekkür: 21872
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Dünya'nın En Şişman "Şey"leri

Dünya'nın En Şişman "Şey"leri

Dünya’nın en şişman kadını kaç kg dır? Ya da en şişman bebeği…? Amerika’nın en şişman Başkanı kimdi? Pekii Türkiye’nin hangi bölgesinde şişmanlar çoğunlukta… Cevaplar listemizde…10. Dünya’nın Şişman Bebeği (7.71 kg)
Dünya’nın en şişman bebeği 7.71 kg ile doğan Nadia . Obez bebek Nadia, doğumdan sonra birkaç kg verse de doktoru bu şişmanlığın onda daha sonradan kalp sorunları yaratabileceğini söylemiş. Aslında Dünya’nın şuana kadar gelmiş geçmiş en şişman bebeği 1879 yılında Amerika’da 10.8 kg ile doğan bebekti. Ama bu bebek doğumundan 11 gün sonra hayatını kaybetmişti.9. Amerika’nın En Şişman Başkanı (159 kg)Amerika’nın en şişman Başkanı 159 kg ile William Howard Taft. 1909-1913 yılları arasında Başkan olan Taft Amerika’nın 27. Başkanı. Söylenenlere göre Taft , başkanlık süresince Beyaz Sarayın banyosunda defalarca sıkışıp kalmış. Jefferson, Lincoln, Kennedy,Lyndon Johnson ve Clinton Taft’tan daha uzun olmalarına rağmen, Taft şuana kadar gelmiş geçmiş en şişman Amerikan Başkanı olma ünvanını elinde tutuyor.8. Dünya’nın En Şişman Kedisi (23 kg)
Dünya’nın en şişman kedisi Rusya’da yaşayan Katy. 5 yaşında olan siyam kedisi Katy, 23 kg. Bu da 6 yaşında bir oğlan çocuğuyla aynı kg da olmak demek. Kısır olan Katy’nin tek ilgilendiği şey yemek yemek. Katy 1 hotdog’u nerdeyse 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde midesine indirebilme yeteneğine sahip.7. Dünya’nın En Şişman Damadı (317.5 kg)
Dünya’nın en şişman damadı Manuel Uribe. Hatta Manuel okadar şişman ki 6 senedir yatağından kalkmayı bile başaramamış. Uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı Claudia Solis ile Meksika’da evlenmişler. Uribe , 400 kişi davetlinin katıldığı düğüne yatağından katılırken , karısı Solis straplez gelinliği ile ona gülümsüyormuş. Yeni evli çift , elele ilk danslarını yapmayı başarmışlar başarmasına ama Uribe daha sonra 5 katlı pastanın hepsini yemiş ve yatağına geri dönmüş.
6. Dünya’nın En Şişman Çocuğu (63.5 kg )
3 yaşındaki Çinli çocuk , olması gereken kilodan tam 5 kat daha şişman. Xiao Hao , okadar şişman ki , sınıfındaki arkadaşlarına zarar verebileceği düşüncesinden dolayı birçok okula kabul bile edilmemiş. Bazı doktorlar , çocuğun bu kiloda olmasını hormonlarının düzensiz çalışmasından kaynaklandığını söylüyor. Bazıları ise Çinli çocukların “Küçük Kral ” olma olayına kurban gittiğini, tek erkek çocukların fazlaca şımartılarak , akrabaları tarafından sürekli olarak yedirtildiğini düşünüyor. Ne olursa olsun 3 yaşındaki bir çocuğun bu kilolarda olması ileriki yaşlarda kaç kilo olabileceği konusunda insanı dehşete düşürüyor.
5. Dünya’nın En Şişman Mahkumu (272 kg)
272 kg ağırlığındaki Amerikalı George Jolicoeur (38) 2007 yılında 7- Eleven’dan 50 $ değerinde et çaldığı için tutuklanmış. Ancak obez mahkum, hapsedilmek için fazla masraflı bulunmuş. Hapishanenin verdiği yemekleri yeterli bulmayan Jolicoeur , yemekten sonra ekstra yemekler söylüyor ve bunların parasını da cebinden veriyormuş. Daha sonra kilosu yüzünden hasta olan Jolicoeur, şu anda hastanede tıbbi destek sayesinde nefes alıp verebiliyor.
4. Türkiye’nin En Şişman Bölgesi
Türkiye’nin obezite raporuna göre şişmanların en çok olduğu bölge Güneydoğu Anadolu bölgesiymiş. Güneydoğu’daki nüfusun %61’i şişman kategorisine giriyormuş. Daha sonra İç Anadolu ve Marmara bölgesi sıralanırken . Şişmanlığın en düşük olduğu bölgeler ise Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgeleri olarak belirlenmiş.3. Dünya’nın En Şişman Kadını (317.5 kg)
49 yaşındaki Terri, Smith 317.5 kg. Onun yürümesi, hatta hareket edebilmesi bile neredeyse imkansız. Yatağından hiç kımıldayamayan ve sürekli olarak doktor kontrolü altında tutulan Smith’in yatağıyla hastane kapılarından bile geçmesi imkansız olduğu için sürekli olarak aynı odada yaşamak zorunda. Terri daha 7 yaşındayken 70kg mış. Terry , bu olayı ailesinin fakir olduğu için sağlıklı yiyecekler alamamasına bağlıyormuş.
Daha 20 yaşındayken 120 kg olan Terri , 30lu yaşlarına geldiğinde diz problemleri çekmeye başlamış, daha sonra doktorların yaptırdığı bir diyet sayesinde 30 günde 40 kg vermiş ve bu verdiği klilolar onu bir nebze rahatlatmış.
2. Dünya’nın En Şişman Akrobatı
Ayaklarını yüzüne yapıştırabilme yeteneğine sahip. İlginç olanı akrobat Matt Alaeddine’nin 180 kg olması. Omuzlarını yerinden çıkarıp takabilen , akrobatik hareketleriyle şovlar yapan 30 yaşındaki Jim Rose halen sirklerde çalışıyor.1. Dünya’nın En Obez Milleti
Dünya’nın en küçük ülkesi Nauru , dünya’nın en şişman milleti seçilmiş. Sadece 10.000 kişinin yaşadığı Nauru ‘daki insanların şişmanlığının nedeni kola ve kızarmış tavuğa bağlanıyormuş.


http://listemiste.com
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti