Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.08.15, 00:02   #19
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1169
Mesajlar: 12,167
Ettiği Teşekkür: 50962
Aldığı Teşekkür: 44389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Devlet Yönetiminde Laiklik İlkesi ve Özellikleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi dil-edebiyat Mesajı göster
"Gelecekte, lakilik ve dincilik temelinde bir ayrışma olursa, MHP ve tabanını laikler safında saymak yanlışlık olur" diyorsunuz. Doğrudur. MHP tabanı dayatmacı zihniyetle bir değildir ve inşallah olmayacaktır.
@dil-edebiyat

Evet; belki her MHP' li' yi değil ama genelde MHP tabanını laiklik ilkesine karşı olanlar safında görmek hiçte yanlış olmaz. Ki sizde açıkça 40 yıllık bir MHP' li olarak MHP tabanının laiklik karşıtı saflarda olmasına ''doğrudur'' diyorsunuz.

Neden? Çünkü siz laik değilsiniz. Ve siz aynı AKP' liler gibi Atatürk düşmanlığı yapıyorsunuz. Sinsi sinsi Cumhuriyet düşmanlarıyla el ele tutuşup AKP' nin din bezirganı, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı görüşlerini yaymaya çalışıyorsunuz.

Şurda bile sizin Atatürk' ün icraatleri ve Cumhuriyet' in kuruluş sürecindeki kimi gelişmeleri nedenini bile bilmeden eleştiri konusu yapmanız zaten bir AKP' li ile bir MHP' linin kafa yapılarının aşağı-yukarı aynı olduğunu gösteriyor.

Tüm görüşleriniz ve argümanlarınız aynı 40 yıllık bir İslamcının görüşleriyle aynı. Yazdıklarınızı Tayyip okusa gerçekten sizi ayakta alkışlar, omuzunuzu okşardı.

Ortadoğu coğrafyasını egemenlik altına almayı amaçlayan ABD ve Siyonizm bunu en sancısız bir şekilde ''Yeşil Nesil'' projesiyle başarabilecekti.

Yeşil Nesil projesi sadece islami kesime değil bu ülkenin milliyetçi kesimlerine de uygulandı. 1960' lı, 1970' li yıllarda Türk milliyetçiliğini islamize ederek ABD şemsiyesi altına sokmak gerekiyordu. Türk milliyetçiliği ancak islamlaştırılarak ve islamcı kesime yamanarak ABD çıkarlarına uygun bir hale getirilebilirdi. Ve işte o lanet ''türk islam sentezi'' projesi bu nedenle ortaya atıldı. Ve bu proje ile Türk milliyetçilerinin en aktif kesimi siyasi islamın ve dolayısıyla da ABD' nin şemsiyesi altına alınarak tamamıyla mankurtlaştırıldı.

Sizin gibi 40 yıllık bir MHP' li karşımıza siyasi İslamcıların ve Tayyip' in argümanlarıyla çıkıp Atatürk ve Cumhuriyet' i aşağılama cüreti gösteriyorsa bu MHP' nin yeşil nesil projesinin bir alt başlığı olan ''türk-islam sentezi'' ile nasıl mankurtlaştırıldığını göstermektedir.

Gerçekten bir AKP' liden farkınız yok.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.