Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.08.15, 07:45   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1654
Ettiği Teşekkür: 33017
Aldığı Teşekkür: 32006
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Değişmiş De Haberimiz Olmamış! | Emin Çölaşan

Sevgili okuyucularım, Tayyip sarayında veya başka yerlerde her gün konuşuyor. Konuşmak elbette hakkıdır ama çok “Şaşırtıcı (!)” sözler söylüyor.
Geçenlerde muhtarları saraya çağırdı, geleni gideni gözleyip muhbir vatandaş olmalarını istedi…
Ve önceki gün Rize’de yine konuştu:

“Artık ülkede sembolik değil, fiili gücü olan bir cumhurbaşkanı var. Türkiye’nin yönetim sistemi tümden değişti. Şimdi bu fiili durumun hukuki çerçevesini netleştirmek gerekiyor.
İster kabul edilsin ister edilmesin, Türkiye’de yönetim sistemi bu anlamda tümden değişmiştir. Şimdi yapılması gereken bu durumun hukuki çerçevesinin yeni bir anayasa ile netleştirilmesi ve kesinleştirilmesidir!..
Ben onların (kimlerin?) arzu ettiği cumhurbaşkanı olmadım ve olmayacağım!..”

* * *

Darbeler hariç, bir ülkede yönetim sisteminin değişmesi öyle paldır küldür, ya da bir kişinin söylemesiyle olmaz.
Önce Meclis toplanır, sistemin değişmesi Meclis’te uzun uzun tartışılır, anayasa ve yasalar değiştirilir.
Gerekirse referandum yapılır, son kararı millet verir.
Eğer demokratik bir rejimde yaşıyorsak hiç kimsenin toplumun karşısına kendiliğinden çıkıp “Yönetim sistemi artık değişti, ona göre haaa” demeye hakkı yoktur ve olamaz.

* * *
Cumhurbaşkanının görev ve yetkileri anayasa ile belirlenmiştir. Anayasa değişmediği sürece kendisine ek görev verilemez, yetkileri genişletilip daraltılamaz.
Şimdi Tayyip’in sözlerinden öğreniyoruz ki, meğer Türkiye’de yönetim sistemi değişmiş, kendisine yeni yetkiler verilmiş!
Nasıl değişmiş?..
Ne zaman değişmiş?..
Kim değiştirmiş?.. Yeni yetkileri kendisine kim vermiş?..
Böyle bir olaydan sizin haberiniz oldu mu?

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

- - - - - - Sözcü - - - -

Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti