Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.08.15, 05:06   #1
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,197
Ettiği Teşekkür: 51051
Aldığı Teşekkür: 44506
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Uzun Adam Gidecek, Biraz Daha Sabır.

Çok büyük bir ihtimalle, AOÇ ne yargı kararına rağmen kendine saray yapıp, milletin vergilerini kendi lüks hayatı için harcayan zat, artık son kartlarını oynuyor.

Kimse seçim sonrası anketlerde AKP'nin 7 Haziran sonrasında oyunu 2 puan artırdığına inanmasın. Bugün Gezici anket şirketinin yaptığı son ankette durum şöyle:

Alıntı:
Ankete göre, olası bir seçimde AKP yüzde 39,2, CHP 26,4, MHP 16,2, HDP ise yüzde 14,1 oranında oy alıyor.
Açık olan bir şey varsa, o da en azından bu son ankete göre HDP'nin AKP'den oy devşirmeye devam ederek oylarını artırdığıdır. Diğer yandan CHP'nin oylarında 1 küsür puanlık artış göze çarparken, MHP oyları ise yerinde sayıyor.


Gezici anket firması son 2015 Haziran seçimlerinde sonuca en yakın tahminleri yapan bir kaç şirketten biri olarak göze çarpıyor.

Bu son anketi görmezden gelsek bile AKP seçmeninin önemli bir kesiminin dahi bir başkanlık sistemi istemediği açıktı. Aynı şekilde Suriye politikalarına karşı oldukları da açıktı. Ki aynı seçmenin bir anda ''analar ağlamasın, barış süreci sonuçlansın'' politikasından bir gecede ''barış süreci bitti, savaşsa savaş...'' gibi iki farklı politikayı 24 saat içinde siyaseten devşirebilen bir partiye güven duyması da mümkün değildi... Burda Tayyip'e saray ve lüks bir uçak daha alınmasının, belgeli hırsızlık ve yolsuzluk dosyalarının hasırlatı edilmesinden bahsetmiyorum bile...

Eşyanın doğası gereği genel olarak kültür seviyesi düşük olan AKP seçmeninin daha az okumuş kesimleri bu gelişmeler karşısında oylarını ya başka alanlara kaydıracaklar, ya da sandığa gitmeyeceklerdi...

Nitekim Mustafa Kemal'in millete bağışladığı Atatürk Orman Çiftliğini gasp eden zat artık tam bir panik içindedir. 7 Haziran seçimlerinin kendi sonunu hazırladığını görmüş ve ''yenilen pehlivan güreşe doymaz'' hesabı, yeni bir seçimden medet ummaktadır... Ancak panik halinde ve kanunsuzluklarından kurtulma güdüsüyle aldığı bütün kararlar kendi başını yakacaktır. Ama maalesef başka çaresi de yoktur. O zat artık denize düşen yılana sarılır'' hesabı bir çırpınış ve acz içindedir.

Gidecektir!

Muhtemel erken seçim Kasım ayında yapılacak.

Aynı 7 Haziran seçimleri gibi...

Yani kimsenin sahillerde rehavet ve relaks içinde şezlonglarına uzanıp, biralarını yudumlarken ''bana ne yahu'' diyemeyeceği bir zaman dilimi.

Seçime katılma oranı büyük bir ihtimalle 7 Haziran' daki katılımı da aşacak...

Şayet aşmazsa; bu bir kaç puanlık bir AKP seçmeninin sandıklara gitmeyerek tarafsız kalmayı yeğlemesinden dolayı olacaktır.

Hepimize bu zattan ve partisi AKP'den kurtulmak için yeni bir fırsat doğuyor.

Yılmak, geri adım atmak, ''bana ne'' demek yok.

Hepimiz sorumluluğumuzu yerine getirerek bu ihanet ve talan iktidarından kurtulmak zorundayız.

Ne kadar insana ulaşabiliyorsak o kadarına ulaşmalı ve hepsinin sandıklara giderek AKP' nin sandığa gömülmesini sağlamalıyız.

''Yenilen pehlivan güreşe doymaz''

Ama artık yenecek potansiyeli de tükenmiştir. Doyamayıp çıktığı her minderde yenilmeye mahkumdur.

Biraz daha gayret...

Biraz daha cesaret...

Az kaldı...

Kurtulacağız!

By Aristo
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.