Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.08.15, 21:49   #8
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5416
Ettiği Teşekkür: 97375
Aldığı Teşekkür: 135777
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mersiye-i Gürbe

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mislina Mesajı göster
@Canan; ne çekti ise müstehcen şiirlerinden çekmiş. Şiirlerinin aşırı müstehcen olduğu için pek duyulmadığı söyleniyor.

@ Mediter; Çok tatlı. Ne desem bilmiyorum Tanrım arkasından sana mersiye yazdırmasın demek düşer sanırım.

Meali'nin müstehcen şiirlerinin olduğunu bilmiyordum. Anlatılmadı.

Bu arada, interneti biraz dolaştım ve hayatını anlatan bir yazının bir paragrafını aktarayım:

''Uzun burunlu, zayıf ve köse olduğu için kaynaklarda Meâlî’nin fizikî görüntüsü hakkında ayrıntılı bilgi verilmekte, güleç yüzlü, şirin sözlü, şakacı ve alıngan olduğu belirtilmekte, hafifmeşrepliğinin ve kendisini görenlerin gülmeden edemedikleri garip görünüşünün mesleğinde yükselememesinde rolü olduğu kaydedilmektedir. Şairin meslekî bakımdan ilerleyememesine sebep olan bir diğer husus şiirlerinde hezle ve müstehcenliğe devrin anlayışını zorlayacak ölçüler içinde yer vermiş olmasıdır. Meâlî müstehcenlik sınırını zorladığı, hatta zaman zaman aştığı için özel hayatında da sıkıntı çekmiştir. Kaynaklarda bu durumla ilgili olarak çeşitli anekdotlar nakledilir.''

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.