Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.08.15, 06:43   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33015
Aldığı Teşekkür: 32077
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Yanağından Makas Alırlar | Emin ÇölaşanSevgili okuyucularım, HDP yeni kurulacak erken seçim hükümetinde yer alacağını açıkladı.
Bu partiye üç adet bakanlık verilecekmiş.
Şimdi, çok yakında karşımıza çıkması muhtemel olan tabloya kısaca bir bakalım:


– Hangi bakanlıkların verileceğini bilmiyoruz ama Tayyip-Ahmet ikilisi tarafından en önemsiz, sakıncasız, tehlikesiz görülen ve “İcracı” olmayan üçü verilecek.

– Ancak HDP’li bakanlara o bakanlıkların yetkileri bile asla emanet edilmeyecek.

– Bakanlık bütçesinden para harcama yetkileri daha önce çıkarılacak kararnamelerle kısıtlanacak. Örneğin Çevre Bakanlığı verilecek dersek, para ve güç kaynağı olan TOKİ daha öncesinde doğrudan Başbakanlığa, ya da başka bir kuruluşa bağlanacak.

– Bakanlara atama yapma yetkisi de (uygulamada) verilmeyecek. Varsayalım HDP’li bakan birkaç üst düzey elemanını değiştirmek istedi. Kabul edilmeyecek… Altlarında hazır buldukları bürokrasi kadrolarıyla güya iş yapacaklar. Sevk ettikleri kararnamelerin çoğu Tayyip-Ahmet ikilisi tarafından geri çevrilecek.

– Hiç kimseyi işe alamayacak. Buna izin verilmeyecek.

– Bakanlık kadrolarına tepeden gizli emir verilecek: “Bu geçici bir durumdur. Seçime kadar bakanı muhatap kabul etmeyin.” Adam yerine koymayın demenin başka bir yolu! Bakan belki özel kalem müdürünü bile değiştiremeyecek.

– Devletin bütün işleyiş mekanizması bu üç adet HDP’li bakandan gizlenecek. Devlet, devletin bakanlarından bilgi ve belge saklayacak.

– Varsayalım HDP’li bakanlar eğer uçak bileti bulunursa (!) Güneydoğu’ya gitmek istedi. Kendilerini vali ve komutanlar karşılamayacak.

– Yine varsayalım bakanlar İmralı’ya gidip Apo’yu ziyaret etmek isteyecek. İstek geri çevrilecek.

– Kurallar gereği kendilerine koruma verilecek. Korumalar özenle seçilecek ve bakanların nefes alışı bile ilgili makamlara anında bildirilecek.

– Kırmızı plakalı makam araçları da verilecek. Fakat bir bakacaklar ki, kırmızı plakalı Mercedes’ler sık sık arızaya geçiyor! Bu durumda yeşil ya da beyaz renkli sıradan araçları kullanmak zorunda kalacaklar. Belki de dolmuşa binecekler!

Bu tablonun gerçek olup olmayacağını bilemem. Ancak olma olasılığı yüksektir.


* * *
Eğer HDP, bakanlarının “Normal bakanlık” yapacağına inanıyorsa bunu aklından çıkarsın…
Aksi takdirde yanılmış olur.
Onlara verilecek görev sadece göstermelik olacaktır.


Böyle bir tabloda onlar sadece tiyatronun bir figüranı, süs eşyası olarak görev yapar…
Altlarına kırmızı plaka verildiği zaman bakan olduklarını zannederler ama birileri, hem de bakanlığın alt kadrolarını oluşturan iktidar bürokratları onların yanağından makas alır.

Açılım saçılım sürecinin sonucu bunlar!..
Gün gelir adama teröristlerle, bölücülerle iktidar ortaklığı verilir, koalisyon hükümeti bile kurdururlar!
Hani açılım saçılım başlarken Abdullah Gül demişti ya “Çok güzel şeyler olacak” diye…
Şimdi o güzellikler hayata geçiyor!Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - - Sözcü - - - -
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti