Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.08.15, 07:17   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Yaktılar Ülkeyi! | Rahmi TuranBugün sizlere Yeniçağ Gazetesi’nin genç köşe yazarı Selcan Taşçı’nın, üç gün önce yayınlanan “Yaktılar ülkeyi” başlıklı yazısını nakletmek istiyorum.
Selcan Taşçı, benim aylar önce yayınlanan “Yakacaklar Ülkeyi” adlı kitabımdan söz ederek, şimdiki kan ve dehşet dolu günleri önceden haber verdiğimi hatırlatıyor ve “Yaktılar ülkeyi!” diyor.


* * *
Yeniçağ yazarı Selcan Taşçı’nın yazısı şöyle:
“Yakacaklar Ülkeyi” diye başlık atmıştı Rahmi Turan…
Kitabını yazdı.
Yaktılar!.
Doğu-Batı-Kuzey-Güney, din, mezhep, etnik köken fark etmiyor artık; cayır cayır sokaklar..


* * *
Bu kitap çıktığında:
Turan, İnönülü, Menderesli, Bayarlı, Demirelli, Özallı, Ecevitli dönemlerden sonra bu kez Tayyip Erdoğanlı yıllarda “indirilen tokmakları”ı kaleme aldığı yazıları toplayıp da milletin, devletin, vatanın “bir saray uğruna” nasıl heba edildiğini toplumun gözüne sokmaya çalıştığında, başını kuma gömmeyenlerin sayısında azıcık daha artış olsaydı, olabilseydi, Gordion Düğümü gibi olmazdı 7 Haziran’da sandıktan çıkan sonuç belki…


* * *
Babıâli’nin “damarlarında kan yerine mürekkep dolaşan” ustasının;

- Hedefleri Türk Milleti’ni, Atatürk’ü, Atatürk ilkelerini, bayrağımızı, çağdaş demok- ratik hak ve özgürlükleri, kadın erkek eşitliğini, basın özgürlüğünü yok etmek; dış politikada yalnızlaştırmak mı?

- Hedefleri Yeni Türkiye’yi kurmak, milli devleti yok edip federal sistemi getirmek, Tayyip Bey’i ‘Başkan’ yapmak mı?

- Hedefleri vatan, vatanın bütünlüğü ve bölünmezliği mi, yoksa ‘müzakere süreci zarar görmesin’ hayali mi?

- Hedefleri, laikliği çöpe atmak, din devleti, polis devleti olmak, torba yasalarla bu amaçlara ulaşmak mı?

- Hedefleri, milli ekonomiye darbe vurmak, tarımı, sanayiyi yok etmek, işçiyi memuru süründürmek ve milli varlıklarımızı yandaşlara peşkeş çekmek mi?
Sorularına, onunla birlikte okurun nitelikli çoğunluğu da cevap aramış olsa bambaşka bir yerde, en azından umutlanabildiğimiz bir iklimde olmaz mıydık?Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - Sözcü - - - -

__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti