Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.08.15, 10:34   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Chp Neler Yapamıyor

CHP NELER YAPAMIYOR..


Elindeki imkanın, sahip olduğu değerlerin CHP farkında değil. Eğer farkında olsa, ülkenin kurucu partisi ana muhalefet gibi yıllar yılı anılmaya devam etmez. Cumhuriyetin, kuruluş değerlerinin ilkelerinin ve bu devletin kurucuları olan başta Atatürk, İnönü vb şu anda Tanrı rahmetine kavuşmuş şehit ve gazileri, onların yaptıkları onurlu duruşu ve Türk milletine kazandırdıklarını, bünyende barındırdığını ifade ettiğin beyinlerle halka anlatamıyorsun, girmedik ev, çalmadık kapı bırakmadan 7 den 70 e her yaştan her kültürden kadın erkek demeden, KÖY KASABA, ŞEHİR demeden, öğrenci öğretici demeden, işçi işveren demeden herkesle konuşup Türkiye'de neler yapılmaya çalışıldığını anlatamıyorsun, klasik beylik cümleler ile ülkede fiili sivil darbe yapılmıştır deyip, en azından partilin olanlara üyen olanlara üyen olmayıp destekçin olanlara moral olacak ve sadece Türkiye'de değil dünyada ses getirecek protestoların çeşitliliğini hayata geçirip yeri gögü inletemiyorsun, iktidarda olanların yaptığı tüm melanetlikleri, uğursuzlukları yolsuzlukları, yaptıkları yaptırdıkları Türk milleti aleyhine olan ne varsa bunları halka anlatmakta zorlanıyor, cılız muhalefet, pasif muhalefet olarak kalıyorsun, böyle devam edersen bu anlayış ile politika yapmaya devam edersen devletin gücünü ve imkanlarını elinde tutanlar her tür oyunları oynarak yapılacak tekrar seçimlerde sizleri % 25-28 oya mahkum edeceklerdir. Bu oy oranı ile Türkiye'de bu gün siyaseten tek başına iktidar olunmuyor.


Ülkede her konuda beyin olduğu varsayılan, toplumun çok yakından tanıdığı çok mümtaz şahsiyetler ya CHP'nin içinde ya yanında ya da oyları ile destekçisi arkanda, ama CHP bu gücü kullanamıyorrr.... Siyasi mülahazalar eğer birini ön plana çıkartır parlatılırsa potansiyel genel başkan adayı görülüyor..Hiç bir yerde makam mevki görmeyenlere verilen ünvan ve statü sanırsınız devletin en üst katında alayı vala burayı kaybetmek istemiyor..


Beyler bırakın siz bir dönem yapıyorsunuz o masa bu masa ilanihaye oralarda oturacak haliniz yok, oylar 18-28 arası gidip geliyor ama Türkiye şartlarında CHP siyaseten iktidar olamıyor.. Bırakınız Halk kazansın Halkın çocukları kazandırsın. Savunduğunuz demokrasi bir kez secildi, kaydı hayat şartı ile CHP'nin her masasında oturulacak bir daha kalkılmayacak mı diyor?


Toprak reformuna karşı çıkarak toprak ağalığını sürdürmek üzere CHP içinden ayrılan ve 10 yıl ülkenin kaderine hükmedip, ülkeye olmaz türlü zararları veren insanlara sadece çok partili demokrasi adına rıza gösterildi, daha öteye gitmeleri ülkenin felaketine yol açaçağından 1960 devrimi gerçekleşti. 1960 yılından beri ülkede kendini sağcı, mukaddesatcı, muhafazakar demokrat sayan çeşitli isimlerle kurulmuş siyasi partilerin içinde yer alan yanlış insanların yanlış politikaları yönetti. Demokrat parti öncesi 10 yıl ile 65 yıldır bu ülkede CHP gerçek manada siyasi iktidar ve hükümet olamadı. Demek ki CHP yönetimine gelenlerin yapamadıkları beceremedikleri rahmetli Ecevit'i muaf tutarak bir şey var. Oturun bulun.


Tekrar seçim Kasım'da deniyor.. Bari bu seçimlerde meydanlara çıkıp papağan gibi bir yerde söylediğini bir başka yerde tekrar etmeyin, dünya bir teknoloji ve iletişim çağını yaşıyor, internet sosyal medya propağandalarınız için biçilmiş kaftan, meydanlar sadece genel başkan söylemlerini değil çok değerli hatipleri bekliyor.. Ülke yurtseverleri bilinç düzeyi yüksek olanlar zaten sizin anlatacaklarınızı biliyor, siz bizzat Halkın kendine köyüne, çardağına, barakasına, gece kondusuna kaçak yapısına, yarım ekmek soğanına gideceksiniz! bütün bunları bilmiyor, tanımıyor, anlamıyorsan dijital iletişim çağından haberdar değilsen siyasette ne işin var? Bu araçlar kullanılarak yapılacak tanıtımlardan partinin haberi var da parasımı yok, imkanı, uğraşacak yetenekli insanlarımı yok? Sanırım hepsi ziyadesiyle CHP'de var ama un var şeker var helva yapan yok!


Kuruculuktan gelen geçmişinizi anlatacak çok kiymetli Halka inebilecek hatipleriniz var, kurucu felsefenizi anlatacak çok değerli tarihçi araştırmacı aynı zamanda hatip insanlarınız var, elindeki kısıtlı imkanlar ile, AKP'nin tüm kösteklerine rağmen bazı yerlerde harika belediyecilik ve şehircilik yapan başkanlarınız var.. Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler, bırakınız Halka, halkın dimağına ulaşsınlar. CHP ancak böyle siyaseten iktidar olur. Önemli olan üzüm yemek, bağcı dövmek değil. Halkın kazanması lazım üstünlerin değil.


24.08.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.