Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.08.15, 15:08   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32076
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Liselere Nakil Sonuçları Açıklandı!TEOG kapsamında öğrenci alan liseler için bu sene üç dönem şeklinde yapılan nakil başvurularında ilk dönem sonuçları açıklandı. Öğrenciler, sonuçları e-Okul üzerinden öğrenebilecek.
TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra bu sene üç dönem şeklinde yapılacak olan nakil başvurularının ilk nakil başvuru döneminin sonuçları açıklandı. İlk nakil döneminde istediği okula giremeyen öğrenciler için iki nakil dönemi daha var.

İlk nakil başvuru döneminin sonuçları e-Okul üzerinden öğrenebilecek. Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla bugün saat 16.00’a kadar e-okul üzerinden sonuç bilgilerini sorgulayabilecek.


LİSE NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!


25 tercihinden birine yerleşemeyerek sistem tarafından otomatikman açık liseye kaydedilen öğrenciler, yerleştiği okuldan memnun olmayıp başka okula gitmek isteyen öğrenciler boş kontenjanlara nakil için başvurabiliyor.
17 – 21 Ağustos’ta alınan ilk dönem nakil başvurularının sonuçlanmasının ardından, 24-28 Ağustos ve 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde olmak üzere üç tercih yapmak kaydıyla iki kez daha tercih ve yerleştirme başvurusu alınacak.

. TERCİH VE NAKİL TAKVİMİ

Birinci dönem
17 – 21 Ağustos: Tercih başvurularının alınması
24 Ağustos: Sonuçların ilanı

İkinci dönem
24 – 28 Ağustos
Sonuçların ilanı: 31 Ağustos

Üçüncü dönem
31 Ağustos – 4 Eylül: Tercih başvuru alması
7 Eylül: Sonuçların ilanı

Her üç dönemde de tercihlerinden her hangi birine yerleşemeyen ve kayıtları açık liseye yapılan öğrencilerin 7-10 Eylül tarihleri arasında il/ilçe nakil komisyonlarına başvurmaları gerekmektedir.

. MEB tarafından TEOG sınav sonuçları, TEOG yerleştirme sonuçlarına dair sayısal bilgiler şu şekilde verildi;

Sınavı hesaplanan aday sayısı: 1.288.325
Tercihte bulunan aday sayısı: 1.108.182
Tercih yapmayan aday sayısı: 180.133
Herhangi bir tercihine yerleşemeyen aday sayısı: 71.373
Tercih yapmayan ve herhangi bir tercihine yerleşmeyen toplam aday sayısı: 251.506
Boş kontenjan toplamı: 248.908

AÇIK KONTENJAN NASIL OLUŞUR?

Veli ve öğrencilerin tercih ve nakil başvurusunda bulunabilmeleri için tercih edebilecekleri okullarda kaç açık olduğunu görmeye ihtiyaçları var. Açık kontenjan oluşabilmesi için herhangi bir okula yerleştirilmiş öğrencinin herhangi başka bir okula geçmesi gerekiyor. Yerleştirilmiş öğrencilerden ne kadarı özel okullara, yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara veya Askeri Liselere geçerse o kadar açık kontenjan oluşacaktır. Aksi halde okul kontenjanlarında açık olması mümkün olmayacaktır.

ANADOLU LİSELERİNDE AÇIK KONTENJAN DÜŞÜK OLABİLİR

Bu yıl özel okulların kayıtlarının erkene alınmış olması ve özel okullara kayıt yaptıran öğrencilerin tercih sistemine girememeleri nedeni ile Anadolu liselerinde açık kontenjan olma ihtimali oldukça düşük.

YÜZDELİK DİLİMLERE DİKKAT!

Yerleşen öğrencilerin yüzdelik dilimleri incelendiğinde daha düşük yüzdelik dilimine sahip öğrencilerin, geçen yıla göre daha yüksek yüzdelik dilimindeki okula yerleştiği görülüyor. Örneğin geçtiğimiz yıl %17.25 diliminden öğrenci almış bir okula bu yıl %18.31 dilimindeki öğrenci yerleşmiş. Bu durum bu yüzdelik diliminde %1.06’lık bir düşüşü gösteriyor. Başka bir ifade ile %18’lik dilime kadar olan öğrencilerin yaklaşık %1’i özel veya farklı bir okul gurubunu tercih etmiş gibi görülüyor. (Toplam öğrenci sayısında geçen yıla göre az da olsa artış var.)


Kaynak


__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla