Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.08.15, 08:56   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32076
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Türk Milleti’nin Cevap Beklediği Soruyu Soran Yarbaya Ceza Verilemez
Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, hainlerin şehit ettiği 32 yaşındaki yüzbaşı kardeşi Ali Alkan’ı uğurlarken, iktidarın terörle mücadele politikasına isyan etti.

Harp Okulu’nun yanı sıra Hukuk Fakültesi’ni de bitiren Yarbay Alkan, iktidarın ve medyasının hedefinde.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Yarbay Alkan hakkında disiplin soruşturması başlatılacağını açıkladı. Asker kökenli hukukçulara göre ise Alkan’a herhangi bir ceza verilemez. Yıllarca Jandarma Genel Komutanlığı’nda Adli Müşavir olarak görev yapan emekli Albay Sadrettin Aktaş, “O komutana ceza verilmesini, disiplin soruşturması açılmasını gerektirecek bir suç yok” dedi. Emekli Albay Aziz Ergen de “Yarbayın sisteme, düzene, millete bir mesaj verdiğini” belirtti, iftira kampanyası başlatan Ak-trollerin bu ülke insanlarına çok iyi anlatılması gerektiğini söyledi.

Sadrettin Aktaş SÖZCܒye şunları söyledi:

GÖREV SIRASINDA SÖYLENMEDİ

BUNUN NERESİ SUÇ:

Şunu herkes bilsin ki, Yarbay Alkan’ın sözlerinin suç oluşturduğuna ilişkin hiçbir yasa maddesi yoktur. Üstelik o konuşma bir askeri görev sırasında da cereyan etmemiştir. Siyasi bir nitelikte taşımıyor. Acısını sesli olarak dile getiriş şeklidir. Hukuk devletini kırıp dökmeye çalışsalar da mevzuatımız henüz hukuk devleti sınırları içindedir. Hukuk devletinde suç varsa, bunun unsurlarının yasalarda yazılı olması lazım. Konuşmasında disiplin cezasını kapsayan bir eylem söz konusu değil. O zaman cenazelere katılan herkese yasal işlem yapılması gerekir.

ÇOK KOMİK OLUR:

Komutanın sözlerinde hakaret yok. Siyasi bir niyet yok. Amaç terörü lanetlemek, kardeş acısıyla bunu haykırmaktır, feryattır. O yüzden cezayı neye göre verecekler? Suç teşkil eden eylemin yasalarda ve disiplin mevzuatında olması lazım. Göreve ilişkin olmayan bu konuşmanın hiçbir cezası olamaz. Eğer, sözlerinden dolayı Yarbay Mehmet Alkan’a bir disiplin cezası verilirse bu çok komik olur. Askeri Yüksek İdare Mahkemesi cezayı anında iptal eder. Dahası, bu cezayı veren idare hakkında da yarbayın tazminat davası açma hakkı da bulunuyor.

Baba Alkan: İnceldiği yerden kopsun

ADI Hasan Alkan … Dört çocuğundan 3’ü asker. 31 yaşındaki oğlu şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ı geçtiğimiz pazar günü toprağa verdi. Diğer oğlu Yarbay Mehmet Alkan ise, kardeşinin cenazesinde “Düne kadar çözüm diyenler, bugün neden savaş diyor? Ali’min katili kim” diye sorduğu için iktidar ve iktidar yanlısı medyanın hedefinde. Rotahaber’e konuşan baba Hasan Alkan, oğlu hakkında açılan disiplin soruşturması için “İp, inceldiği yerden kopsun” dedi. Acılı baba şunları söyledi: “Soruşturma açarsa açsınlar. İp inceldiği yerden kopsun. Bizim hiçbir endişemiz yok. Çocuğumun biri öldü, biri sağ. Şükürler olsun Allah’a, dört tane çocuğum var. Açlıktan ölmezler ya, Allah nimetini verir, ne yaparsa yapsınlar.”
Öte yandan Yarbay Mehmet Alkan’ın eşi yaptığı açıklamada “Eşim çok üzüldü. Kardeşine aşırı bir sevgisi vardı. Şu an serum bağlı ve yatıyor. Çok rahatsız” diye konuştu.


Bahçeli: Şerefsizlerin gözüne battı…

YARBAY Mehmet Alkan’ın iktidar yandaşlarının lincine uğramasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den tepki geldi. “Şehit aileleri feryat ederken gözyaşı sel olan annelere babalara AKP’liler istismar suçlamasıyla çamur atmıştır” diyen Bahçeli, şu açıklamayı yaptı:
“Yarbay Mehmet Alkan, şehit edilen kardeşi Ali Alkan’ın tabutuna sarılıp tepkisini gösterirken, Saray yönlendirmeli AKP trolleri iftira yarışına girmiştir. Erdoğan şehit cenazesinde elini tabutun üzerine koyup ‘Ne mutlu şehit ailelerine’ nutkunu atarken mesele olmamıştır da, bir yarbayımız ş e refsizlerin gözüne batmıştır. İşte AKP’nin yenilmiş Türkiye’si. Şehide kelle diyen ahlaksızlar, PKK’yı başımıza çıkaran hainler, Öcalan’a özgürlük sözü veren siyasi çürümüşler, şimdi de şehit yakınlarını hedef almışlardır.”Kaynak

__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.