Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.15, 01:10   #16
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kaçak Savcı Zekeriya Öz Siyasi Sığınma Talep Etti!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Sadece sol söz konusu olunca yapıyorlar değilmi

Herkes sadece ben demese, objektif bakabilse Türkiye başka yerlerde olurdu. Bu bir Türk hastalığımı diye düşünüyorum bazen
Genelde ordu sol söz konusu olunca ''şahlanır''! Çünkü NATO ordusu ABD ve emperyalizme yönelen tehditleri bitaraf etmek üzere organize edilmiştir.
Objektif bakabilen her insan bunu görebilmelidir.

Ha elbette 12 Eylül darbesi ülkücülere de biraz dokundu ancak asıl yok etmeyi amaçladığı emperyalizme karşı mücadeleyi yükselten soldu. Ben bunları kendim solcu olduğum için demiyorum. Gerçek budur!

Siz hiç sağa ya da İslamcılara karşı bir darbe ya da darbe girişimine şahit oldunuz mu? Olmadınız...

Çünkü sağ ve İslamcılar ABD emellerine angaje olmuş uşaklardır ve asla bir Amerikan kolordusu (ki TSK bir NATO kolordusudur NATO itibariyle) tarafından çanlarına ot tıkanmaz.

Bunu görmek için sağcı, solcu ya da İslamcı olmak gerekmez... Dediğiniz gibi objektif olabilmek fazlasıyla yeterlidir.

Bu ülkede ordunun hedefi her zaman sol olmuştur...

Ne zamanki 1990' lı yıllarda TSK bölücülerin ve yobazların çok daha tehlikeli olduğunu anladı ve buna yönelik tavırlar geliştirmeye başladı, işte ondan sonra TSK, ABD' nin baş hedefi oldu ve ''Amerikan/NATO denetiminden çıkıyorlar'' gerekçesiyle Ergenekon ve Balyoz operasyonlarının hedefi haline geldi.

Bunu eski/emekli komutanlardan da dinleyebilirsiniz...

Hatta bir emekli deniz amirali, ABD ve NATO komutanları tarafından Deniz Gezmişler nezninde sola düşman olarak doktrine edildiklerini ama yıllar sonra Deniz Gezmişler' in Amerikan çıkarlarına karşı mücadele eden bağımsızlıkçı gençler olduklarını anladığını itiraf etmişti...

Ayrıca TSK, sağ ve sığ Demokrat Parti zihniyeti tarafından NATO' ya sokulalı beri, ordu içinden hep ABD karşıtları ve bağımsızlık yanlıları temizlenmiştir.

12 Mart ve 12 Eylül darbeleri bunun yakın tarihteki kanıtlarıdır. Ve en son olarak da Balyoz ve Ergenekon operasyonları...