Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.09.15, 07:11   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Yabancıyı Kör Yatırımcıyı Sersem Mi Sanırsın? | Murat Muratoğlu
Ya­ban­cı ya­tı­rım­la­ra kar­şı dün­ya­nın en çok kı­sıt­la­ma ge­ti­ren ül­ke­si Suu­di Ara­bis­tan bi­le bor­sa­sı­nı dı­şa aç­tı. Eko­no­mi­si­nin ham pet­rol ti­ca­re­ti­ne olan ba­ğım­lı­lı­ğı­nı azalt­mak için bor­sa­sın­da ya­ban­cı­la­ra yö­ne­lik kı­sıt­la­ma­la­rı gev­şet­ti.

Ne­den? Mus­luk­tan pet­rol da­hi ak­sa ya­ban­cı ya­tı­rım ol­ma­dan, ol­mu­yor! Ya­ban­cı ya­tı­rı­ma her ül­ke gi­bi on­la­rın da ih­ti­ya­cı var.
He­le bi­zim gi­bi yur­ti­çi ta­sar­ruf­la­rı çok dü­şük, ca­ri açı­ğı yük­sek, her da­im dış fi­nans­man ih­ti­ya­cı olan ga­ri­ban eko­no­mi­ler için ya­ban­cı ya­tı­rım­lar ih­ti­yaç­tan da öte… Za­ru­ret!


PA­RA­LAR UÇAR Gİ­DER

Ya­ban­cı­lar, ya­tı­rım yap­mak, pa­ra­sı­nı ge­tir­mek için ne­ye ba­kar? Şef­faf­lık var mı? Hu­kuk iş­li­yor mu? De­ne­tim­ler tam ola­rak ya­pı­lı­yor mu? Ba­ğım­sız ku­rum­lar ça­lı­şı­yor mu? Kı­sa­ca içi­ne si­ni­yor mu?
Hu­ku­kun gu­guk ol­du­ğu, şef­faf­lı­ğın ır­zı­na ge­çil­di­ği yer­de, iyi gün­de ko­lay ka­zan­cı gö­ren pa­ra el­bet ge­lir ama ürk­tü mü he­men uçup gi­der. Tu­ta­maz­sın!


NE­DEN GEL­Mİ­YOR­LAR?

Bu­gün Tür­ki­ye­’de ya­şa­nan­la­rı el âlem gör­mü­yor san­ma­yın. Dün­ya­da cid­di ve ge­liş­miş eko­no­mi­ler­de ol­maz­sa ol­maz bir ku­ral var­dır: De­net­le­ne­bi­lir ya­ni “şef­faf ola­cak­sın.”
Ver­gi ve­ren­ler şef­faf ola­cak, şir­ket­ler şef­faf ola­cak, ku­rum­lar şef­faf ola­cak, si­ya­si­ler şef­faf ola­cak, hake­za en önem­li­si dev­let şef­faf ola­cak.
Ha­liy­le şef­faf ola­ma­dı­ğı­mız­dan yak­la­şık üç yıl­dır özel ya­tı­rım­lar sü­rek­li ne­ga­tif sey­re­di­yor bi­zim ül­ke­miz­de.Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

Sözcü
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti