Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.09.15, 00:59   #14
Boray
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 109
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3102
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Hdp Binalarına Saldırılar...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Kafandaki bazi soruları tahmin edebiliyorum. Yanıtları da çok basit.

HDP, pkk nın siyasi kolu. Bunu bilmeyeni, buna inanmayanı tefe koyarlar, aptal ilan ederler. Bu saptamayı önce bir yapalım.

13 yıldır hükümette olan akp bunu da biliyor elbet. Bilip de, İmralı'ya sık sık HDP den oluşan heyetler gönderiyor. Daha geriye gidelim Norveç'in başkenti Oslo'ya heyet gönderip İngilizlerin gözetiminde görüşen yine akp hükümeti..

Hoş, ben görüşmedim ispatlayan şeref sizdir denilse de, bir müddet sonra "ben görüştürdüm, görüşenleri eleştirmeyin, lafınız varsa bana söyleyin" diyen zat da malum şahıstır.

Şimdi, bu yukarıda yazılanların fazlası var, eksiği yok. Bunlar yorum değil, olan biten gerçeklerdir. Çok dahası da var. Hepsini belirtmeye kalksam okumaktan sıkılınır. Zira hepsi de bilinen, yaşanılan vakalar.

Önemli bir nokta; askere ve polise pkk terör örgütüne operasyon yasağı getirilip, validen izin alma zorunluluğu getirilmişti.

Pekiii, 7 Haziran seçimlerinden sonra ne oldu da pkk ile kanka gibi görünen akp birden savaş açtı? (400 milletvekili meselesini de irdele..)

Bunu da sana bırakıyorum @Boray..
Ya benim düşüncem belki biraz paranoyakça gelebilir ama Akp ve Hdp'nin en başından beri anlaştığı yönünde. Bana şu an bir tiyatro gerçekleştiriyorlar gibi geliyor. Hayır Akp'nin bu şekilde davranacağı belliydi. Ama Pkk saldırmazsa zaten bunların hiçbiri olmayacaktı ki. Çok mu zordu Pkk'yı geri tutmak? Hem kabinede de seve seve yer aldı Hdp. Bugün Demirtaş'ın da ortamı kızgınlaştıracak açıklamalar yapması da her şeyi netleştiriyor aslında. Akp ve Pkk iç savaş istiyor. Bu sayede Pkk özerkliğine, Akp de başkanlık sistemine kavuşacak. Win&win ikisi de kazanacak böylece.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.