Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.09.15, 02:22   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44426
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Sibel Edmond, CIA'nın Erdoğan'ı Nasıl Çözdüğünü Anlatıyor

Siyasi bilince erdiğimi düşünüyorum ve o bilince eriştiğimden beri Amerika' yı bu ülkede ''Okyanus ötesi'' bir güç olarak değil tam tersine içselleşmiş bir olgu olarak görüyorum.

Yazı genellikle isabetli tespitler üzerine kurulmuş ancak neden sadece Amerikan silah tekellerinin söz konusu edilip, petrol ve onunda üzerinde global enerji sektörünün görmezden gelindiğini anlayamadım...

Enerji kapitalizmin gıdasıdır ve kapitalizmin çarkları ancak ve ancak enerji ile hareket eder...

Yani silah endüsrisinin silah üretebilmesi için bile enerji gerekiyor...

...

Ancak enerji kaynaklarının olduğu her yerde Amerika ya içsel bir olgudur, ya da içsel bir olgu olabilmek için mücadele eder...

Maalesef islam alemindeki enerji (petrol / doğal gaz) kaynaklarının kapitalizme daha 50 ila 90 yıl boyunca kaynak sağlayacağı bilimsel verilerle ortaya konuldu. İşte bu nedenledir ki, islam alemi Suriye ve kısmen İran hariç tamamen ABD' nin kontrolü altındadır.

ABD için asıl mesele, dünya enerji kaynaklarına en ucuz yoldan el koymaktır ve bunu da çok büyük ölçüde islam ülkelerinin uşaklığı sayesinde başarmışlardır.

Tabi bu egemen güç yani ABD (ama bir diğer yandan da yahudi egemenleri) kendisini bir ülkede içsel bir olgu haline getirirken asla alternatifsiz çalışmaz. İşte ülkemizde de Gülen - Tayyip kavgasının asıl nedeni budur.

ABD ikisini de zaman zaman beraber, zaman zaman ise birini, zaman zaman ise birini ötekine karşı kullanır. İşte Amerika öylesine içsel bir olgu haline gelmiştir ülkemizde.

Mesela Gülen' den, Tayyip' den, Bahçeli' den, Selo' dan falan kurtulmak değil...

Asıl mesele Amerika' dan kurtulmak!

Amerika' dan kurtulduğumuzda zaten bütün bu rezil uşaklarından da kurtulacağız!

Ama bu iş seçimle olmaz!

Mustafa Kemal gibi devrimci bir önder ve bağımsızlık ateşiyle yanan bir toplum gerekiyor...

Yani tüm toplum değil... Aynı Kurtuluş Savaşı' ndaki gibi toplumun az ama en vatansever kesimleri...

Yani:
TEKYOLDEVRİM
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.