Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.09.15, 07:43   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,969
Ettiği Teşekkür: 73112
Aldığı Teşekkür: 67363
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Çanakkale Ruhu Bu Korkunç Oyuna Geçit Vermeyecek! | Uğur Dündar

1915 yı­lı…
Ça­nak­ka­le Sa­va­şı­’nın en kan­lı gün­le­ri…
Ve­fa Li­se­si öğ­ret­men­le­rin­den Ah­met Rıf­kı Bey, sı­nı­fa gi­rip öğ­ren­ci­le­ri­ne se­lam ve­rir, ama on­lar bu se­la­mı kar­şı­lık­sız bı­ra­kır­lar. Ho­ca şaş­kın “Ha­yır­dır ço­cuk­la­r” der.
Ar­ka sı­ra­lar­dan bir ço­cuk aya­ğa kal­kar ve “Ho­cam, ma­hal­le­de eli aya­ğı tu­tan her­kes Ça­nak­ka­le­’de. Bi­zim ya­şı­mız tut­mu­yor di­ye gön­der­mi­yor­lar. Siz ise hâ­lâ bu­ra­da­sı­nız. Va­tan el­den gi­der­se al­dı­ğı­mız eği­tim ne işe ya­ra­r” di­ye so­rar.
Çok üzü­len ho­ca, he­men bir di­lek­çe bı­ra­kıp okul­dan ay­rı­lır ve Ça­nak­ka­le yo­lu­na düş­mek üze­re ha­zır­lık­la­ra baş­lar. An­cak Şeh­za­de­ba­şı­’n­da bir­lik­te otur­du­ğu an­ne­si yaş­lı ve has­ta­dır. Ona ba­ka­cak kim­se­si de yok­tur.
Ah­met Rıf­kı Bey, ma­hal­le bak­ka­lı Se­la­hat­tin Adil Efen­di­’ye gi­der ve ce­bin­de ge­tir­di­ği “üç otuz pa­ra­” ola­rak ifa­de edi­len tüm bi­ri­ki­mi­ni uza­tır:
“Se­la­hat­tin Am­ca, Al­la­h’­ın iz­niy­le va­ta­nın böğ­rü­ne sap­la­nan han­çe­ri çı­kar­ma­ya gi­di­yo­ru­m” der. “Bü­tün pa­ram bu­dur. Sen­den ri­cam; ana­mı ia­şe­siz bı­rak­ma­man­dır. Bi­ri­ken bor­cu­mu dön­dü­ğüm­de öde­rim…”
He­lal­le­şir­ler, ay­rı­lır.* * *

Not:
Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.- - - - - - Sözcü - - - - - -
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla