Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.09.15, 18:26   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,974
Ettiği Teşekkür: 73129
Aldığı Teşekkür: 67378
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Tutuklu Danışmanda 100 Bin Frank’ın Seri Noları Çıktı

Almanya’da “MİT ajanı” olmakla suçlanıp tutuklanan Muhammed Taha Gergerlioğlu’yla ilgili duruşmanın ikincisi bugün yapıldı.

Duruşmada, bir komiser ile Türk asıllı bir polis dinlendi. Sanıklardan Ahmet Duran Yüksel’in üç ayrı suç şüphesiyle takip edildiğini belirten polisler, bu sırada dinlemeye takılan Gergerlioğlu’nun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Bu faaliyetlerin daha çok AKP üst düzeyine ve Erdoğan’a iletilmek üzere toplanan bilgiler olduğu görüldü. Erdoğan’ın sosyometri danışmanı olan Gergerlioğlu ise bu oturumda da konuşmadı.

NOT DEFTERİNDEKİ GARİP BİLGİLER


Türk kökenli polis, Gergerlioğlu yakalandığı sırada üzerinde bulunan bir not defterinden söz etti. Asker kökenlilerin de kaydedildiği defterde, isimler, karşısında telefon numaraları ve notlar bulunduğunu belirten tanık Polis, bununla ilgili şu bilgileri verdi;


- Notlardan birinde emekli bir subay Şahin Babat ismi vardı, bu kişinin görev yaptığı Habur Gümrüğü’nden derhal atılması gerektiği vurgulanıyordu. Ayrıca, özel bir not olarak da, köy korucusu Turan Babat’la bir ilgisinin olmadığı belirtiliyordu.


- Beyaz Tic. Merkezi/ Ümraniye notu bulunuyor ve bunların kendilerinden başka düşüncede olduğu belirtiliyordu.


- Şırnak/ Uludere’den Mehmet …. diye birinden bahsedilirken, bu kişinin Kandil’in adamı olduğu vurgulanıyordu, yanında bunu belirten özel bir not vardı.


- Yine Yedeksubay Hamza Çimen adlı biri hakkında alınmış notlar vardı.


- Cizre- Dündar, diye biri not edilmişti ve bu kişinin AKP milletvekili olduğundan söz ediliyordu. Ancak, odasında dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın bir fotoğrafının bulunmadığı yazılıyordu.


- Not defterinde, 100 İsviçre Frank’ının seri numaraları kaydedilmişti.


AJAN OLSA BND BUNU BİLİRDİ


Duruşma sırasında söz alan avukatlardan biri, MİT ile Alman Gizli Servisi BND arasında zaten bir işbirliği olduğunu, iki kurumun birbirlerine bilgi verdiklerini savundu. Avukat, “eğer bir Türk ajan olarak Gergerlioğlu Almanya’da faaliyet gösterseydi, bunu BND’ye bildirirlerdi” görüşünü savundu.


Avukat, Gergerlioğlu’nun MİT ajanı olmadığını ve diğerlerinin de ajanlık faaliyetinde bulunmadıklarını savunurken, davanın düşmesini talep etti. Davaya önümüzdeki hafta devam edilecek.Kaynak
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla