Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.15, 07:30   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Kafalar! | Necati DoğruSosyolog ve düşünür Ziya Gökalp, unutulan adamlardan biridir. Ziya Gökalp’i hatırlayalım. Kenetlenelim. El ele verelim. Kafalar arasında açılan o uzak mesafeyi kapatalım. Ziya Gökalp, “Türkleri sevmeyen bir Kürt, Kürt değildir. Kürtleri sevmeyen bir Türk de, Türk değildir” demişti. Kafalar arasındaki mesafeyi kaldırmayı önermişti. Ziya Gökalp, Diyarbakırlı bir Kürt’tü. PKK ve ona dış ve iç destek verenler Ziya Gökalp’in Diyarbakır’daki müzesini, içindeki kitaplarını yaktılar.
Cizre’yi de yakıyorlar.
Cizre Kobani’dir.
Dediler.
Kanton ilan ettiler.
Cizre’yi Türkiye’den kopmuş, kendi özerk yönetimini kurumuş stratejik bir üs haline getirmek için savaşa girişen PKK’ya sivil destek sunmak için yürüyüş yapıyorlar. Yürüyenlerin içinde hükümetin 2 bakanı da var,


* * *
Bakanlar ve kafalar.
Kafalar arasında!
En uzak mesafeler.
En uzak mesafe ne Afrika’dır. Ne Çin. Ne Hindistan. Ne seyyareler. Ne yıldızlar geceleri ışıldayan. En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir, birbirini anlamayan…(Can Yücel’in şiiri)
3’ü de hükümetin bakanı.
2 Bakan Cizre’ye yürüyor.
1 Bakan karşı çıkıyor.
Cizre’yi Kobani yapmak isteyen PKK’ya destek olsun diye arkasına sivil insanları da takmış yürüyen Kalkınma Bakanı ile Avrupa Birliği Bakanı’na hükümetin İçişleri Bakanı, izin vermiyor.
Binlerce kilo patlayıcı.
Kurulmuş barikatlar.
Roketatarlar.
Tuzaklı bombalar.
Hepsi Cizre’ye yerleşmiş.
Binlerce kilo patlayıcı, kurulmuş barikatlar, roketatarlar, tuzaklı bombalar Cizre’de “bir alan hakimiyeti” kurmak ve orayı Türk Ordusu’nun koruma gücünden koparıp “kurtarılmış bölge yaparak” kanton sistemi yerleştirmek içindir.
3 Bakan.
3 kafa.
Arada en uzak mesafe.
Mesafeyi kaldırsalar görecekler: Binlerce kilo patlayıcıyı, roketatarı, tuzaklı bombayı Cizre’ye CIA’nın TIR’ları, MOSAD’ın TIR’ları, belki de İran’ın SAVAMA TIR’ları, belki de Almanya’nın BND TIR’ları getirip PKK militanlarının eline tutuşturdular.Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - Sözcü - - - -
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti