Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.15, 10:54   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sabır ve metanet

SABIR VE METANET


Milli bünyemize musallat olan virüsler tarafından haince öldürülenler için tek yaptığımız, yakınlarına ana, baba, eşlerine, çocuklarına, metanet ve sabır dilemek, kanı yerde kalmayacak, vatan bölünmez şehitler ölmez sloganları atmak, bu sloganlar ile teselli bulmak, karşı tarafı teselli etmek.


Evet İslam öğretileri ve Kur'an milli ve dini hasletler uğruna şehitlik mertebesine erişerek ölenler için, onlara ölü demeyiniz diyor..


Elbette düzenli ordular vatanı, milleti korumak, anlayışımıza göre barışı tesis etmek için savaşa hazır olmak için kombine ve iyi yetişmiş halde hazır ve nazırdırlar.
Düzenli orduların daima düzenli düşman orduları ile savaşacağı var sayılmış, örgütlü ve silahlı eylemler içine girmiş terörist militanların gerilla vari savaş verenlerle düzenli orduların, düzenli düşman orduları ile savaşması gibi düşünülemez.


Bütün dünyada, çeşitli sebepler, istemler, istemlerin yerine getirilmesi için aktif olarak silahlı meşru devlet güçleri ile çatışmaya girenler, sivil ve günahsız insanları öldürenlerle mücadele etmek, ayrı bir uzmanlık, bu konuda özel eğitim verilmiş, özel yetenekli, özel, araç, gereç ve silahla donanımlı, yasalar ile terör ve terörist ile mücadelede yetki ile desteklenmiş guruplara ihtiyaç var.


Terör ile mücadele eden ülkelerin, coğrafi, demografik, mali, dini, sosyal ve eğitim yapıları farklı farklı. Mücadelede her ülke kendi özel durum ve konumları ile varlık göstermeye çalışıyor. Örneğin bir İspanya ETA örgütü on yıllarca Fransa'dan açıktan destek görerek terör hareketlerini sürdürmüş, mali ve silah yönünden Fransa açıktan açığa Eta örgütünü desteklemiş bu gün ETA İspanya'da bitmiştir. Nasıl neden bitti? Demokrasi çokluğumu? Üstün silah gücümü? Yoksa ETA örgütünün istemlerinin yerine getirilmesimi? İngiltere İRA örgütünü bitirdi! Neden? Niçin? Nasıl bitti? Bizde devlet adamı olduğunu var sayanlar incelesinler!
Türkiye terör ile mücadele konusunda başarı sağlayamadı eksiği var. Eksiksiz ve tam olarak mücadele verebilseydi teröre bağlı olarak 40 bin can yitirilmeyecekti.


Basiret ve devlet adamlığı nosyonundan yoksun olanların 1984 yılında patlak veren 33 şehidimiz ile sonlanan terör girişimine 3-5 çapulcu hafifsemesi ile bakanların basiretsizliği nedeni ile kayıplar 40 bin cana ulaştı! Sadece can mı? yanında milyarlarca dolar kayıp!


Bu gün elan basiretsiz, iktidarda siyaseten kalma uğruna, iktidarlarının devamı uğruna, terörü azdırıp, onun azmasından siyasi rant bekleyen, çok kısa bir süre önce yapılmış genel seçimleri tekrar etmeden dahi sıkılmayan, değişecek oy oranları hesabı ile geleceklerini siyasi ikbal ile garantiye almaya çalışan adı güya siyasetçi, güya devlet idare ettiğini sanan, kibirli, kendini beğenmiş, demokratlık yanı olmayan, gökten zembille inmiş edasıyla millet millet dediği halkın bir bölümünden dahi korkan, korkularından dolayı 2 askeri bölük düzeyinde etten duvar örülmüş vaziyette yakın koruma ile gezen, ihtişamını temsil eden saraylarda yaşayan, ulaşmaz bulaşmaz insancıklar var..


Bizim memleketimizin birliğine dirliğine, Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti devletine, Atatürk devrimlerine, ünüter devlet yapımıza, bayrağıma ve dilime, dinime kast eden emperyalistler, dahili ve harici düşmanlar sadece ülke içinde değil etrafımızda çevremizde silahlı sıcak çatışmaları gündemde tutuyor, yeni yeni terör örgütleri yaratıyor, bir ona bir buna vurur gibi yaparak işbirlikçi hükümeti kendine yandaş olmaya zorluyor, ölümler ve yıkımlar ile maddi manevi tahribatı en üst düzeyde tutmaya çalışarak, Türkiye Cumhuriyeti devletini gelişmişlikte öne çıkmış, zenginleşme yolunda merhale kaydetmiş olarak görmek istemiyorlar.. Uygar dünyanın saygın bir devleti olması yolunda mesafe kaydetmiş ve edecek olan Türkiye'yi hazmeyemeyenler, içeride irtica terör belasını sarmal olarak planlıyor.. çevrede çatışmaları körükleyerek, çeşitli odakları kullanıyor, içerde işbirlikçi hükümetler oluşmasına yardım ediyor, bu şekilde emperyalist düzenini sürdürmeye çalışıyor hemde çeşitli platformlarda Türkiye ile beraber oluyor ve dost olduğunu iddia ediyor!


Yukarıda ifade ettiğimiz düşmanca tavırları bize reva gören dış odakları Tanrım kahr-ı gazap eyle, yerle yeksan eyle, onlarla işbirliği içinde olan AKP ki bu gün kongre yapacak, onları AKP hükümetini, zihniyetini ve yandaş kadrolarını bir an önce memleketimin üzerinden def eyle sırıf eyle, AKP'ye oydaş olmuşları ıslah eyle, akıl, izan, basiret nasip eyle.


12.09.2015
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.