Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.09.15, 11:10   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kurt, Kuzu ve Çoban

KURT, KUZU VE ÇOBAN


Çok minik kısa bir hikaye ile başlayalım kısa yazımıza..Bir anne Kurt, avlanma erginliğine erişen yavrusunu yanına alarak, düz ovada otlanmakta olan bir koyun sürüsünü olabildiğince gizlendikleri yerden yavrusuna göstererek işte der, aç kaldığımızda punduna getirip avlayıp besleneceğimiz yiyecek sürüsü budur! Meraklı yavru sorar, peki bu sürünün yanında iki ayak üzerine duran şey nedir? Anne Kurt cevaben; Onun adı çobandır. Elindeki sopaya her zaman dikkat etmek gerekir, avlanırken varlığınızı hisseder, elindeki sopayı üzerinizde kullanmaya kalkarsa fena halde canınız yanabilir hatta ölebilirsiniz!


Yavru kurt merakla peki çobanın yanında duran dört ayaklı bize benzeyen şey nedir? Diye sorar anneye.. Anne cevaben işte işin asıl kötü yanı bu! Bu bize benzeyen ama bizden olmayan son derece öldürücü tehlikeli bir varlık, avlanırken en çok dikkat etmeniz gerekendir der, yavru bilgilenmiş olur.


İnsan olarak görüş alanımızın içinde görebildiğimiz bize benzeyen ama bizden olmayanlar görürüz...

Örneğin:


*İnsanım der, insanlıktan nasip almamıştır, bize benzer bizden değildir.

*Cumhurbaşkanıyım der, Cumhurbaşkancılık oynar bize benzer ama bizden değildir.

*Başbakan vardır, merasim çocuğu gibi koltukta iğreti oturur, bakmak asli görevidir, bakar kördür bakar ama göremez, bize benzer ancak bizden değildir.

*Bakan vardır, yapısı sadece belli şeyleri görmeye planlıdır, bakar ama planlı olduğu şeylerin dışında olanları görme yeteneğinden mahrumdur, gördükleri ise kırmızı plakalı lüks araçlar 25 sıradan çalışanın maaşına denk gelen aylıklar, iş bitirmede aldığ komisyonlar, bu haliyle şeklen bize benzer ama bizden değildir.

*Kadın vardır şeklen bakıldığında kadın gibi görülür ama kadın değildir, kadınlık ile ilgili tüm nitelikleri ile kötülüklerin anası olmuştur, bize benzer ama bizden değilidir.

*Erkek vardır, tabirimi lütfen mazur görün beni bağışlayınız, ne sapına kadar, ne dibine kadar erkektir, erkeklikten nasip almamış şeklen bize benzer ama bizden değildir.

*İnsancıklar vardır, barıştan, sevgiden, insani erdemlerden, dinden imandan, ilahiyatdan söz ederken sanırsınız evliya! Değildir takiyye yapmaktadır, ulvi, dini, beşeri duygularınızı galayana getirerek duygu sömürüsü yapmaktadır, şeklen bize benzer ama bizden değildir.

*Oy almıştır, yetmez ama evet denmiştir, kaderin cilvesi onları olmaması gereken kamu makamlarına taşımıştır, verilen makamlar, yetkiler onun hayalinde olan imajın yaratılmasına yetmemiş, bunlar yetmez başkanlık verin demiştir, parlamentoda sayı yetmiyor, istediklerimin hayata geçmesi için 400 vekil verin demiştir, tüm makamları eline yüzüne bulaştırmış memleketi devri idarelerinde rezil rüsvay eylemiştir, şeklen bakıldığında bize benzer ama bizden değildir.

*İnsancıklar vardır, güzelim memleketin havasını solumuş, buz gibi kaynak sularından içmiş, memleketin tüm evlatlarına bahşettiği imkanlara eşit olarak sahip olmuş, işçi, işveren, amir memur, siyasetçi, bakan, başbakan, Cumhurbaşkanı, fabrikatör, para babası olmuş, bunlar bize yetmiyor ayrı toprak ayrı idare, ayrı bayrak, ayrı eğitim dili isterim demiş verilmezse dağda ovada, bayırda, köyde kentte her yerde dış güçlerin her tür desteğinide yanımıza alır silahlanır memleketin güzide evlatlarını birer beşer öldürürüm demiştir, şeklen bakıldığında insandan ziyade insancıklara, şeklen bakıldığında bize benzerler ama bizden değiller!


14.09.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.