Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.09.15, 03:37   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39600
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Son Seçim Anketinde Flaş Sonuçlar

Gazeteci ve TV program yapımcısı Ruhat Mengi, AKP' nin % 39' un da altında; % 36-37 arasında olduğunu dün twitter hesabında yazmıştı.

Sanırım ben de burda bir kaç gün önce AKP tabanının kafası biraz daha fazla çalışan kesimlerinden AKP' ye karşı tavır alınacağını yazmıştım.

Gezici anketi, genç kesimlerde AKP' den kopuş olduğunu belirlemiş ki, bu genç kesim zaten AKP' nin kafası biraz daha fazla çalışan ama siyaseten daha oynak kesimidir. Bunlar CHP' ye oy vermez. Bunlar Doğu ve Güneydoğu' da HDP' ye, Batı' da ise MHP ve CHP' ye oy verir veya büyük bir ihtimalle önemli bir kesimi bu seçimde oy bile vermezler.

Her halükarda AKP seçmeninin % 2-3' lük bir kesiminin bırakalım muhalif partilere oy vermesini; sandığa gitmemesi bile büyük bir avantajdır.

Bir defa daha tekrarlıyorum: AKP bu seçimlerden boyunun ölçüsünü alacak ve parti içi / kaçAKsaray-AKP çelişkileri kaçınılmaz bir şekilde gün yüzüne çıkacaktır.

Tayyip için geri sayım devam ediyor... Aynı şekilde AKP için de...

Yeter ki o güya (!) muhalefet partileri bir cacıklık yapmasın.