Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.09.15, 23:27   #67
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161519
Aldığı Teşekkür: 177613
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Tarihten Kesitler

Balkan Savaşları'nda Edirne Savunma Kuvvetleri Komutanı Şükrü Paşa'nın Vasiyeti:

"Düşman hatları geçtikten sonra ölürsem kendimi şehit kabul etmiyorum. Beni mezara koymayın. Etimi itler ve kuşlar çeke çeke yesinler.

Fakat, müdafaa hattımız bozulmadan şehit olursam; kefenim, lifim, sabunum çantamdadır. Beni bu yöreye gömeceksiniz ve gelen nesiller üzerime bir abide dikecektir."

Müşir (Mareşal) Şükrü Paşa

(Bu vasiyet Balkan Harbi sırasında yazılmıştır. Hâlen Edirne'de 3'ncü Mekanize Tümeni Karargahı Şeref salonunda, Şükrü Paşa'ya ait Şeref köşesinde, kendisine ait özel malzemelerle birlikte bulunmaktadır.)

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.