Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.09.15, 08:06   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1654
Ettiği Teşekkür: 33017
Aldığı Teşekkür: 32006
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Bilinmeyen Bodrum | Rahmi Turan

“Medyamız halkımıza Bodrum’un sadece magazin görüntüsünü yansıtıyor. Ne var ki, Bodrum’a giden sayıları belli, isimlerini halkımızın artık ezberlediği profesyonel mankenler ile profesyonel çapkınlar bir gecelik beraberlikleri ile mutlu birlikteliklerini Bodrum’un üç-dört plajı ile üç-dört barında sergiliyor.”
1971 yılından beri 44 yıldır Bodrum’u tanıyan Güngör Uras söylüyor bunları… Ekonomi alanındaki bilgi dolu yazıları yıllardır zevkle okunan Güngör Uras, Bodrum’u magazin değil, gerçek yüzü ile tanıtmak için ilginç bir kitap yazdı. Adı: “BİLİNMEYEN BODRUM”

* * *
Bodrum tarihi ile, doğası ile, insanları ile özelliği olan bir bölge… Büyük bir yarımada… Bir kıyıda rüzgâr eser ve dalgalar sahili döverken, öte kıyıda yaprak kımıldamaz. Öyle ilginç bir yerdir. İki-üç ay kadar kışı vardır. Havalar sert olur… Sonrası masmavi bir gökyüzü, gülümseyen bir güneş ve harika bir deniz…

Medyada Ali Rıza Kardüz mahlasıyla da ilginç makaleler yazan Güngör Uras “Bilinmeyen Bodrum” kitabında “Bodrum’u hiç görmeyenlere, Bodrum yazlıkçılarına, Bodrum’u mesken edinenlere Bodrum’un farklı yanlarını, pek bilinmeyen yanlarını, yaşamını anlatmak istedim.” diyor.

* * *
Sevgili okurlar… Ben 1987 yılından beri 28 yıldır yaz aylarında Bodrum’da yaşıyorum. Güngör Uras’ın kitabını okurken anladım ki, Bodrum hakkında bilmediğim çok şey varmış… İlgilenen okurlarıma duyururum. (Boyut Yayınları)

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

- - - - - Sözcü - - - -

Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla